Російські військові весь ранок 20 листопада обстрілювали Запорізьку атомну електростанцію.
Зафіксовано щонайменше 12 "прильотів" на майданчик АЕС. Про це повідомили в компанії "Енергоатом".
У результаті є пошкодження об'єктів станції.
"Пошкоджено естакади зв'язку зі спецкорпусами, баки запасу хімобессоленої води, система продувки парогенераторів, допоміжні системи одного з двох загальностанційних дизелів та інше обладнання інфраструктури станції. Також зафіксовано три влучання в районі підстанції "Райдуга". Відомості про пошкодження та руйнування там ще з'ясовують. Характер і перелік пошкодженого обладнання ЗАЕС свідчить про те, що рашисти цілили та вивели з ладу саме ту інфраструктуру, яка була необхідна для запуску енергоблоків №5 та №6 і відновлення виробництва електроенергії Запорізькою АЕС для потреб України", ‒ йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МАГАТЕ загострило риторику щодо російських окупантів на ЗАЕС
В Енергоатомі вважають, що росіяни обстріляли станцію, щоб не дати можливості запустити енергоблоки.
"Рашисти всіляко намагалися не дати українському персоналу станції запустити енергоблоки. Фейковим директором станції від Росатому Романенком, за сприяння російських військових, що захопили ЗАЕС і використовують її як власну військову базу, було заблоковано підготовку енергоблоків для виведення на мінімальний рівень потужності. Однак цього їм виявилося недостатньо, й сьогодні рашисти обстріляли та пошкодили саме те обладнання, відмова якого унеможливлює будь-які подальші дії щодо запуску енергоблоків ЗАЕС", ‒ наголошують в Енергоатомі.
На обстріли Запорізької АЕС відреагували в МАГАТЕ. Генеральний директор агентства Рафаель Маріано Ґроссі закликав обидві сторони конфлікту якнайшвидше запровадити зону безпеки навколо ЗАЕС.
"Новини від нашої команди надзвичайно тривожні. На майданчику цієї великої атомної електростанції сталися вибухи, що абсолютно неприпустимо. Хто б не стояв за цим, це має бути негайно припинено", ‒ заявив Ґроссі.
Рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії вимагає від Росії вивести військових та інший російський персонал із Запорізької атомної електростанції. Також у МАГАТЕ закликають відмовитися від "необґрунтованих претензій" на володіння станцією та припинити будь-які дії на українських ядерних обʼєктах. Резолюцію підтримали 17 листопада більшість членів ради, до якої входять 35 країн.
Український персонал на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції перебуває "в умовах високого й безперервного стресу". Це може негативно позначитися на роботі станції, повідомляє пресслужба МАГАТЕ.
Коментарі