Фахівці говорять, що перед Голокостом і Голодомором тривалий час дегуманізували тих, проти кого планували геноцид. Перед так званою денацифікацією України, якою прикрили запланований геноцид українців, відбувалася дегуманізація нашої нації та країни в очах російського суспільства. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua сказав британський політолог українського походження Тарас Кузьо.
"Це було підготування до вторгнення. Російські солдати, які прийшли в Україну грабувати, ґвалтувати й розстрілювати, не дивляться на нас як на людей. Проти не-людей легше чинити насильство. Їх готували до цього майже 20 років. Частково на це вплинув білогвардійський рух, представників якого так любить Путін. Особливо захоплюється письменником Іваном Ільїним - російським націоналістом, фашистом, антисемітом. Хоча всі білогвардійці не визнавали існування України й українців. Для них був тільки єдиний російський народ, а українці - малороси. Влада Росії повернулася до дорадянських поглядів на Україну та українців", - зазначив він.
За його словами, російський президент Володимир Путін постійно нарікає на Володимира Леніна, що той штучно створив Україну та українців.
"Для нас це звучить, як шизофренія, але потрібно розуміти, що російське керівництво в це вірить.
Еволюція поглядів особливо яскраво проявилася рік тому, коли в липні 2021 року Путін написав розлоге есе про єдність українців і росіян. У нього було багато часу в період пандемії. Для всіх фахівців у наборі цих міфів не було нічого нового. У Росії такі речі так чи інакше повторювали останні 15-20 років. Але він об'єднав і кристалізував їх. Останні вісім років, мов мантру повторює, що Південна й Східна Україна - споконвічні російські землі, які Ленін нібито нелегально включив до складу радянської України. На жаль, на Заході довго ігнорували й старалися не зауважувати такі погрози всьому українському", - сказав британський політолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Сподіваюся, до трибуналу Путіна не уб'ють. Це була б легка смерть" - норвезький доброволець
До повномасштабного вторгнення Путіна підштовхнули внутрішні події в Україні.
"Тривав повний розрив зв'язків із Росією. Декомунізація та рух на Захід, які розпочалися за Петра Порошенка, продовжив Зеленський. Протягом останніх років у Кремлі зростав наратив, що Україна, стає "антиросією". Інтеграція з ЄС, більш-менш вдале знищення російської "п'ятої колони" в Україні, суд над Віктором Медведчуком, закриття проросійських телеканалів. Вони щоразу більше втрачали вплив над Україною. Путін все сприймає як особисті ляпаси", - додав він.
Ще однією з причин стала організована влітку торік "Кримська платформа", вважає Кузьо.
"Це вивело питання анексії на новий рівень. Путін справді злякався, що Київ з часом стане сильнішим і спробує повернути півострів. Закрите для Кремля питання Криму виявилося відкритим. Російські соціологи з "Левада-центру" вказують, що протягом останніх восьми років близько 86% росіян підтримують анексію. Разом з опозиційним лідером Олексієм Навальним. Тож ідея "остаточного розв'язання українського питання" визріла в росіян десь влітку торік. Саме тоді американські спецслужби вже говорили, що РФ починає готувати масштабне вторгнення", - підкреслив Тарас Кузьо.
Втрати російських окупантів в Україні на 29 травня становлять 30 тис. 150 осіб. Ворог з початку активної фази війни втратив також багато техніки. Зокрема, понад 200 літаків.
Ці дані попередні, оскільки підрахунок ускладнює висока інтенсивність бойових дій.
Коментарі