Внаслідок підриву Каховської ГЕС і витоку води з водосховища російські міни може принести потоками води до підтоплених населених пунктів.
Про це попередила державна спеціальна служба транспорту Міністерства оборони України. Служба вивчає ситуацію, що склалася в результаті техногенної катастрофи вчиненої Росією внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС, і рівень виконання завдань підрозділами із ліквідації її наслідків.
Ситуація може бути ускладнена тим, що ворожі мінні загородження опинились під водою та можуть бути знесені потоками води.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підрив Каховської ГЕС – як евакуюватися і куди звертатися: контакти, програми, допомога
"Попереджаємо місцеве населення, яке опинилось у зоні підтоплення, про підвищену небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Зазначимо, що своїми діями Росія вчинила військовий злочин, адже дамби – це об'єкти, які захищені законами воєнного часу та Женевською конвенцією", – ідеться у повідомленні.
Керівниця об'єднаного пресцентру оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк повідомила, що найбільше внаслідок підриву потерпає лівий берег Херсонщини.
"Саме на лівий берег розливається вода в основній своїй масі. І дійсно, мінно-вибухові загородження, які ворог наставив на лівому березі, підірвані водою і відбуваються самовільні підриви цих мін і вони потужно дрейфують всією товщею води Дніпра. Ми не можемо розрахувати, скільки мін було закладено ворогом. Їх може бути дуже багато", – сказала вона.
Вночі 6 червня у соцмережах з'явилися повідомлення про руйнування Каховської ГЕС. Вранці в оперативному командуванні "Південь" Сил оборони заявили про підрив російськими військами Каховської ГЕС.
Російська окупаційна влада спочатку заперечувала факт руйнування, а згодом заявила, що верхню частину Каховської ГЕС зруйновано внаслідок нібито обстрілу українськими військами, дамбу водосховища не зруйновано. Проте Україна ще минулого року повідомляла про мінування окупантами ГЕС і небезпеку підриву.
На станції повністю зруйнована машинна зала і ГЕС відновленню не підлягає. Через підрив дамби до 80 населених пунктів опинилися під загрозою підтоплення.
Коментарі