Уранці 16 березня в Україні оголосили масштабну повітряну тривогу.
Вона пов'язана зі зльотом російського винищувача МіГ-31К з аеродрому "Мачулищі" у Білорусі, свідчать дані моніторингової групи "Беларускі Гаюн".
Цей винищувач є потенційним носієм гіперзвукових ракет Х-47М/2 "Кинджал".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорне море заполонили десятки російських кораблів
Звучання сирен означає загрозу ракетних ударів та ударів з повітря. Спочатку сирена пролунала у Києві – о 9:05. Згодом небезпека поширилася на решту регіонів.
Перебувайте в укриттях до сигналу про скасування небезпеки. Або скористайтеся правилом двох стін. Дотримуйтесь інформаційної тиші: не публікуйте кадри роботи сил ППО та наслідків можливих "прильотів". Це допомагає ворогу корегувати вогонь.
Оновлено о 10:36: у Києві дали відбій повітряної тривоги. Згодом подвійна сирена пролунала і в інших областях. Інформації про масовані ворожі обстріли не надходила.
МіГ-31к, через який оголошували тривогу, здійснив посадку на аеродромі вильоту у Білорусі.
14 березня Україною "прокотилася" серія масштабних повітряних тривог. Всі області "червоніли" щонайменше чотири рази. У Києві сирена лунала п'ять разів.
Велику кількість повітряних тривог спричинили зльоти російських літаків. Також сирени лунали через загрозу застосування ворогом балістичних ракет й оперативно-тактичних комплексів наземного базування, пояснив речник Повітряних сил Юрій Ігнат.
Росія того дня не здійснювала масованої атаки на Україну ракетами чи дронами, але завдавала точкових ударів. Під час повітряної тривоги вдарила чотирма ракетами з авіації на Одещині. Їх збили над морем, але уламки завдали шкоди цивільній інфраструктурі.
Коментарі