Правозахисники з Інституту справедливості і демократії на Гаїті зібрали близько 5 тисяч підписів на підтримку заяви про те, що в епідемії холери на острові винні миротворці ООН, які занесли хворобу з Непалу. Текст петиції наводиться на сайті правозахисної організації.
Родичі жертв епідемії та постраждалі від неї вимагають від ООН персональних грошових компенсацій, а також споруди медичних центрів для лікування холери і очисних споруд. Постраждалі від холери гаїтяни вимагають виплатити кожному з них по 50 тисяч доларів, а родичі загиблих - по 100 тисяч.
"Епідемія холери є прямим наслідком злочинної халатності та навмисної байдужості співробітників ООН до життям і здоров'ю тисяч жителів Гаїті", - йдеться в петиції.
За версією правозахисників, ООН недостатньо ретельно перевірила миротворців з Непалу, які були спрямовані на Гаїті. При цьому стічні води з табору, де базувалися миротворці, скидалися в річку Артібоніт. Як стверджують автори петиції, фекалії непальських миротворців стали причиною зараження ріки, з якої сотні тисяч гаїтян беруть воду для різних потреб. Як йдеться в заяві, для жителів Непалу бактерія холери є ендемічною (природною частиною середовища), але у гаїтян не було до неї імунітету.
Раніше ООН вже відповідала на подібні претензії. У грудні 2010 року французькі епідеміологи заявили про те, що холера, яка вразила Гаїті, з великою ймовірністю має азіатське походження і могла бути занесена з Непалу. Однак представники місії ООН на Гаїті скептично поставилися до цієї доповіді, заявивши, що точно встановити джерело зараження не є можливим.
Епідемія холери спалахнула на Гаїті в жовтні 2010 року, близько десяти місяців після січневого руйнівного землетрусу, який забрав життя більше 300 тисяч осіб. В результаті епідемії холери померли більше шести з половиною тисяч гаїтян, при цьому всьому в різному ступеню тяжкості холерою перехворіли близько півмільйона осіб.
Коментарі