субота, 21 січня 2023 15:08

Спецтема: Війна Росії проти України

Ковальчук пояснив, якою була первинна мета спецоперації зі звільнення Херсона

Ковальчук пояснив, якою була первинна мета спецоперації зі звільнення Херсона
Мета операції була не про звільнення Херсона, а про звільнення всього правобережжя Дніпра, повідомив командувач ОК "Південь" Андрій Ковальчук. Фото: Міноборони

Операція зі звільнення півдня України мала на меті зупинити противника, який наступав на Одещину, Миколаївщину, Херсонщину, завдати йому максимальних втрат і створити умови для подальшого наступу.

Замисел полягав у тому, щоб знищити 25-тисячне угруповання противника на правому березі Дніпра, або взяти його в полон. Про це в інтерв'ю Главкому розповів командувач ОК "Південь" генерал-майор Андрій Ковальчук.

Ковальчук також прокоментував інформацію The Washington Post стосовно того, що під час наступу ЗСУ на Миколаївщині і Херсонщині, українське командування непублічно замінило його як керівника операції на Олександра Тарнавського. Тоді джерела видання зазначили, що Ковальчук нібито не впорався з роботою.

"Цю операцію потрібно реалізовувати було на практиці. Вона потребувала десятків тисяч воїнів, величезної кількості техніки, належного озброєння. Причина не в тому, що "не впорались з роботою", а в тому, що ударне угруповання, яке я готував до проведення операції, передали іншій посадовій особі", – пояснив Ковальчук.

За його словами, мета операції, яка була не про звільнення Херсона, а про звільнення всього правобережжя Дніпра полягала у тому, щоб 25-тисячне угруповання противника, яке перебувало на правому березі Дніпра або було знищене, або взяте в полон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна не зможе воєнним способом повернути Крим: генерал назвав кілька причин

"Це був мій замисел. Над цим ми з колегами працювали місяцями: створювали для ворога такі умови, аби він повівся вигідним для нас чином", – прокоментував генерал-майор.

Повідомляється, що 1 жовтня Ковальчук передав керування угрупуванням Тарнавському, а вже 2 жовтня війська під його керівництвом пішли в наступ з планами та задачами Ковальчука.

"Коли за один день війська ідуть наступати, навіть не давши новому командуванню можливості розібратися у ситуації на фронті, це неправильно. Тому сьогодні і результат такий, вороже угруповання відійшло на інший берег Дніпра. Колись я, напевно, в мемуарах розповім деталі цієї операції, але не сьогодні, оскільки іде війна, і я є посадовою особою", – сказав Ковальчук.

Командувач ОК "Південь" також прокоментував фразу "звільнили Херсон".

"Та ніхто не звільняв Херсон, противник самостійно його залишив. Скажу вам, що для мене найголовніше – оцінка моїх командирів, які мені особисто дякували та зрозуміли ситуацію. Один з них подякував за те, що ми не гнали солдат вперед, завдяки чому вдалося зберегти і людей, і техніку", – зазначив Андрій Ковальчук.

Він назвав абсолютно безглуздим "гнати людей на підготовлену оборону".

Ковальчук також назвав кожну військову операцію унікальною, – починаючи від замислу, матеріального забезпечення, переліку наступального озброєння, яке лалучать для її проведення.

11 листопада Збройні сили повернули Херсон під контроль України. На звільнення міста чекали понад дев'ять місяців.

Російські військові перетнули кордон Херсонської області 24 лютого з території тимчасово окупованого Криму. 1 березня ворог зайшов в обласний центр. На підступах до міста обстрілювали населені пункти на об'єкти критичної інфраструктури.

Сотні людей виходили на акції протесту й без зброї кидалися на броньовану техніку, солдатів з автоматами. Згодом мітинги почали розганяти російські силовики, стріляли в людей і кидали світлошумові гранати.

У Херсоні Росія встановила окупаційну владу. 23 вересня у місті провели незаконний референдум про приєднання Херсонщини до складу РФ.

Збройні сили України розпочали контрнаступ. 9 листопада російське військове керівництво заявило про відведення військ з Херсону. Уже за кілька днів українські захисники звільнили місто.

Зараз ви читаєте новину «Ковальчук пояснив, якою була первинна мета спецоперації зі звільнення Херсона». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути