Іранські дрони-камікадзе, які використовує Росія у війні проти Україні, не чутливі до морозу,
На їхнє використання може впливати нельотна погода і різкий перехід із температурного "плюса" в "мінус". Про це сказав речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.
"Холодна погода ніяк не впливає на діяльність цих дронів, лише нельотна погода – шквальний вітер, який на площину крила "Шахеда" може впливати. При певній вологості повітря може бути обмерзання годину-дві-три, а потім вони можуть спокійно собі летіти в будь-яку морозну погоду", – пояснив він.
Існує кілька припущень, чому Росія протягом кількох тижнів не використовувала іранські безпілотники: або закінчилась перша партія, або противник притримав цю зброю, або отримав нову партію - для Росії це не проблема, оскільки є пряме сполучення з Іраном через повітряний чи морський простір Каспію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Росія знову використовує іранські дрони ‒ аналітики ISW пояснили
Проте температурні умови не можна розглядати як фактор невикористання агресором дронів-камікадзе "Shahed", наголосив Ігнат.
Він також зазначив, що українська протиповітряна оборона не має змоги збивати балістичні ракети, які може використовувати Росія.
"Ні "Іскандери", ні ракети С-300, ні ракети іранські… Балістика на сьогоднішній день недоступна до збиття засобами протиповітряної оборони, які є у нас на озброєнні. Тому найефективніший метод знищення цих ракет – це на старті, там, де вони знаходяться. Різні види бавовни можуть допомогти знищити ці ракети. План дій у вищого військово-політичного керівництва є, якщо це станеться. Думаю, наші партнери теж будуть допомагати Україні", - сказав він.
Співпраця Росії та Ірану у військовій сфері перетворилась на "повноцінне оборонне партнерство".
Росія хоче отримати від Ірану сотні балістичних ракет. Москва натомість пропонує Тегерану безпрецедентний рівень військово-технічної підтримки, сказала постійна представниця Великої Британії при ООН Барбара Вудворд.
Коментарі