![Показали фото українця Романа Горілика після перебування у російському полоні](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/1183/1183350_1_w_570.jpg?v=0)
![Показали фото українця Романа Горілика після перебування у російському полоні](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/1183/1183350_2_a_135_100.jpg?v=0)
![Показали фото українця Романа Горілика після перебування у російському полоні](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/1183/1183350_3_a_135_100.jpg?v=0)
Проєкт "Хочу жить" Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими опублікував фото українця Романа Горілика, який два роки пробув у полоні російських окупантів.
Фізичний стан українця нагадує фото гітлерівських концтаборів часів Другої світової війни. Кадри опублікувала сторінка "Хочу жить" у Facebook.
Романа і ще 74 українців вдалося повернути з російських катівень 31 травня по обміну військовополоненими.
Чоловік – старший контролер КПП з охорони Чорнобильської атомної електростанції. Його та інших 168 нацгвардійців, які охороняли ЧАЕС, російські окупанти взяли у заручники і вивезли з України через Білорусь у березні 2022 року.
"89 із них досі утримуються у полоні, а російська сторона використовує їх для обміну на взятих у полон у бою російських військовослужбовців", - повідомляють.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські нацисти обстріляли касетними боєприпасами Вовчанську громаду. Серед постраждалих - начальник військової адміністрації
"Стан Романа та інших українських військовополонених викликає жах та асоціації з найтемнішими сторінками історії людства - нацистськими концентраційними таборами смерті", - пишуть.
За весь час перебування у російському полоні Романа та інших 74 військовополонених українців, повернутих за обміном, жодного разу не відвідували спостерігачі Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
"Не пускати спостерігачів до військовополонених порушуючи положення Женевських конвенцій - свідома і цілеспрямована політика російської влади. Це робиться спеціально, щоб Міжнародний Червоний Хрест не міг зафіксувати те, як російська сторона поводиться з військовополоненими. Щоб приховати від усього світу нелюдське ставлення Росії до українців, буквально політику геноциду українського народу", - повідомляють.
31 травня відбувся обмін полоненими. З російського полону визволили 75 українців. Визволили воїнів Збройних сил України і Національної гвардії, прикордонників і чотирьох цивільних.
Перед цим обмін був 8 лютого. Тоді з ворожого полону визволили 100 українців.
Коментарі