субота, 13 травня 2023 20:33

Спецтема: Війна Росії проти України

Ігнат пояснив, як збили російський "Кинджал"

Ігнат пояснив, як збили російський "Кинджал"
Комплекс протиповітряної оборони Patriot, який збив російську аеробалістичну ракету "Кинджал", працював в автономному режимі, заявив спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Фото: Укрінформ

Комплекс протиповітряної оборони Patriot, який збив російську аеробалістичну ракету "Кинджал", працював в автономному режимі.

Він вразив її на великій висоті. Про це у коментарі "Суспільному" розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Patriot в даному випадку працював в автономному режимі. Такі цілі як "Кинджал", як балістика, знищуються в автоматичному режимі. Включається кнопка "автомат" і все, що летить, – він все буде знищувати. Радар засікає, і ракета летить назустріч вниз падаючому "Кинджалу". Але працює все, відповідно, під контролем людини", – пояснив речник.

При цьому українські військові не мають інформації, куди могла летіти ракета, її збили на великій висоті, зауважив Ігнат.

"Тут тільки гадати можна куди він мав летіти. Якщо Patriot захистив сам себе, то і слава Богу. Його збили на великій висоті, там пів градуса вліво, пів градуса вправо – це вже десятки кілометрів", – зазначив він.

За словами речника Повітряних сил, російські військові застосовують "Кинджал" для ударів по цілях із заздалегідь відомими координатами, при цьому не маючи здатність наводитись на випромінювання від радарних систем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська ППО збила російський "Кинджал"

"Балістична ракета летить по координатах. Тобто їй задають чітко координати, супутник все бачить. Вони летять точно. У них 10-20 метрів радіус попадання. Радари бачать інші ракети – протирадіолокаційні ракети, такі як Х-31. Оці ракети наводяться на випромінювання радара: радар світить і вона на нього наводиться. Є інший тип ракет, Х-22 – вони налаштовуються вже на контрастну ціль, на залізо", – пояснив він.

Відтак Юрій Ігнат має сумніви, що ракета могла наводитись на випромінювання від радара комплексу протиповітряної оборони Patriot.

"Вона летить по раніше заданим координатам. Її на землі програмують, ще до вильоту. Як це вона буде вилетіти і на великій швидкості радари шукати? Мені здається, це трішки не так", – зауважив військовий.

Він додав, що у США комплекси Patriot розташовуються стаціонарно.

"У США дійсно Patriot стоять стаціонарно і захищають аеродроми та об'єкти. Але на США ніхто не нападає і немає таких умов війни. Нам немає чого жалітися. Маємо різну багаторівневу розгалужену систему: і західне і радянське. Воно потроху адаптоване і інтегровне в єдину систему повітряної оборони держави", – пояснив він.

Він пояснив, що є радар у нього (Patriot – Gazeta.ua), всі системи так працюють, є командний пункт, де відображається бойова обстановка, де сидить бойова обслуга.

"Бойова обслуга бачить цілі і приймає рішення на їхнє знищення", – розповів Юрій Ігнат.

Росія за допомогою гіперзвукової ракети намагалася знищити американську систему протиповітряної оборони Patriot в Україні.

Натомість українські військові перехопили ворожу ракету. Подія трапилася минулого тижня. Про це CNN розповіли в американській адміністрації.

Американські офіційні особи вважають, що росіяни вловили сигнали, які випромінює Patriot. Це дозволило їм націлитися на систему за допомогою гіперзвукової ракети, відомої як "Кинджал".

Зараз ви читаєте новину «Ігнат пояснив, як збили російський "Кинджал"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути