9 квітня в Куйбишевському райсуді Донецька оголосили вирок Михайлу Боголюбову. Будучи таксистом, 25 вересня 2010 Боголюб прибув за викликом, але відмовився везти п'яних пасажирів і попросив зняти замовлення. Це не сподобалося донеччанину Юрію Іванченку, який проводжав своїх друзів. Він повис на дверях виїжджаючого "Ланоса", намагаючись зупинити таксі, але на повороті зірвався і попав під зустрічну машину. Загиблий виявився високопоставленим чиновником, а його дружина - робітницею СБУ. Саме цим, високим статусом потерпілих, сім'я підсудного пояснює жорсткість вироку: таксист засуджений до 4 років колонії і виплати 121 тисячі гривень компенсації постраждалій родині.
Експерти дали висновок про те, що описана ситуація не вписується в рамки діючих правил дорожнього руху, і тому встановити причинно-наслідковий зв'язок між поведінкою водія таксі і наступними трагічними наслідками неможливо. Однак, суд вирішив, що вина Михайла Боголюба у смерті людини доведена.
"Суддя повністю повторила обвинувальний висновок, тільки посоромилася дати максимум - прокурор просив покарати ще суворіше - 7 років, - говорить адвокат засудженого Дмитро Шевченко. - Докази відсутні повністю. Все побудовано на особистому переконанні слідчого та судді".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вантажівка розбила на столичному перехресті 6 машин
Обвинувачений Боголюб наполягає, що виїжджав, оскільки побоювався за своє життя. Між ним і пасажирами зав'язалася сварка через його нібито пізнє прибуття за викликом. Пасажир Олег Пастушенко, який сів у машину (товариш загиблого), почав ображати водія і погрожувати йому. Пасажири погодилися покинути салон машини, але до скандалу підключилися подружжя Іванченків. Згідно свідчень диспетчера служби таксі, через кілька хвилин після прибуття на місце від водія надійшов сигнал з проханням про допомогу, а ще трохи пізніше - звістка про дорожньо-транспортну пригоду. Завдяки випадку Юрій Іванченко потрапив під колеса зустрічної машини тієї ж служби таксі.
"Світ наш ділиться на вовків і овець. Якщо ти вовк, ти завжди правий. У дебатах я питав у потерпілої - як я повинен був вчинити, щоб уникнути таких наслідків - мені у відкрите вікно ліз нетверезий чоловік, колошматити мене на ходу. Я тікав. А треба було зупинитися і дати себе лупити всій компанії? ", - зазначив таксист.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Рівненщині змагаються "швидкі " з України, Польщі та Данії
Цікаво, що суддя Ольга Ларіна, яка носить мантію близько року, перешкоджала висвітленню вироку в пресі - за допомогою конвою вона спробувала заборонити фотозйомку і вивести кореспондента Gazeta.ua з відкритого судового засідання.
Коментарі
17