Пілот з Полтавщини Вадим Ворошилов, який знищив п'ять ворожих дронів над Вінницею, відвів пошкоджений літак від населеного пункту і катапультувався, розкрив таємницю свого позивного.
Про те, чому називає себе Karaya пілот розповів Володимиру Полякову – колишньому начальнику Кременчуцького військового ліцею, у якому навчався. А вже він переповів цю історію у Facebook.
Після недовгого перебування у шпиталі Вадим Ворошилов повернувся до польотів. А через чотири дні після катапультування побував на місці події біля Турбова на Вінниччині.
"Вибачився за створений дискомфорт жителям громади. Подякував за стальні нерви, всебічну допомогу, котру надали під час евакуації та віру в ЗСУ! Стан здоров'я на високому рівні, моральний - ще вище! Тому працюємо далі", ‒ написав пілот в Instagram.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Привид Вінниці" – показали пілота, який урятував область від атаки іранських дронів
Стосовно псевдо, то, як розповів льотчик своєму наставнику, позивний Karaya мав найрезультативніший пілот-винищувач Другої світової війни та й взагалі за всю історію авіації – Еріх Гартманн.
"Саме слово прямого тлумачення не має. Якщо дослівний переклад з німецької, то це – "кохана". Але воно не використовувалось за цим значенням. В Гартманна був цей позивний, коли він був командиром авіаційної ескадрильї "Karaya -1", в решті льотного складу винищувачів були – "Karaya -2", 3, 4… У залежності від бойового порядку в строю та іншого", ‒ цитує Володимир Поляков свого випускника.
Еріх Гартманн після закінчення Другої світової війни 10 років був у засланні в Радянському Союзі, працював на каменоломнях. Потім повернувся до ФРН, командував авіагрупою. А пізніше потрапив до США, де став "батьком" сучасної реактивної винищувальної авіації.
"Тому, що вся тактика ведення бойових дій, яка лягла за основу, і, навіть, зараз використовується, була написана саме ним. Така досить видатна постать у світовій історії та безпосередньо у реактивній винищувальній авіації. По історії мені подобалось його читати, його тактику" ‒ розповів Вадим колишньому начальнику свого ліцею.
Поблизу Вінниці ввечері 12 жовтня впав український винищувач. Льотчик катапультувався. У Повітряних силах повідомили, що того дня пілот знищив п'ять "шахідів": три на півдні України й два над Вінницею.
А напередодні, під час масованого ракетного обстрілу, збив дві крилаті ракети окупантів. Командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Микола Олещук ініціював клопотання про присвоєння пілоту високого звання Героя України.
Коментарі