Торік 29 червня, у бою під селищем Луганське Донецької області загинув український оперний співак Василь Сліпак. 19-років жив і працював в Парижі, був солістом Grand Opéra.
Його поранило, коли він стояв за кулеметом, бронебійна куля калібру 12,7 міліметрів пробила два короби з патронами. Не врятував співучого бійця й бронежилет, пише tsn.ua
Коли почалася Революція Гідності, Василь влаштовував акції на підтримку України у Франції. Паризькі українці збиралися у фонтана Сан-Мішель. Це там, де колись було вбито Симона Петлюру.
Повернувшись на батьківщину, брав участь у Майдані, подався у волонтери. Згодом Сліпак пішов воювати кулеметником у 7-й окремий батальйон ДУК ПС. Обрав собі позивний "Міф" - скорочено від Мефістофель, що з опери "Фауст".
"Ми з ним воювали на передовій наприкінці весни і влітку 2015 під Пєсками. Він брав участь у боях, відлучався на концерти і потім знову повертався на фронт. І не тільки воював, а й хлопцям надсилав багато допомоги. Це нічого, що Вася був не професійний військовий, а артист - навчитися воювати, коли любиш свою країну, не складно, головне бажання і віра. Він на своєму прикладі показав, що таке любити Батьківщину по-справжньому. До речі, воїн з нього вийшов хороший. А ще він співав нам інколи", - згадував Василя побратим Григорій Півоваров.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У зоні АТО загинув 45-річний боєць із Тернопільщини
Останні дописи на сторінці Сліпака у Facebook - про волонтерські справи. Шукав 50 чорних беретів для побратимів. Друзі жартували, мовляв, є хутряні. Чи рожеві.
Однак 29-го червня вранці жарти змінилися десятками питань. "Живий?", "Василю, ти живий?", "Що ж ти, братику, накоїв". Василеві Сліпаку було 42 роки.
Василь Сліпак народився у Львівській області. В шість років удерся на стіл на сільському весіллі і заспівав "Розкажи мені, любиш ти чи ні? І в очах сія: "Я – навік твоя". За чотири роки старший брат Орест відвів Василя до хорової капели "Дударики".
Закінчив Львівську консерваторію (нині - Музична академія ім. М. Лисенка) у 1997 р. У 1994 р. Василь виграв конкурс у французькому місті Клермон. Після завершення навчання у Львові співака запросили до Паризької опери. Він зробив успішну сольну кар'єру в Європі.
За виконання арії "Тореадор" Василь здобув приз "Найкращий чоловічий виступ" на міжнародному фестивалі оперних співаків в Армелі та бурхливу овацію глядачів, пише styler.rbc.ua
"Усі найкращі моменти свого життя я проживаю на батьківщині, і думаю, багато українців зараз би мали відчувати унікальність історичного моменту", - казав Василь Сліпак. Поховали Героя України на Личаківському кладовищі у Львові. У нього залишилися батьки і старший брат.
Коментарі
1