!["Мріяв про українську Україну" - що згадують про кобзаря Тараса Силенка](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1039/1039005_w_300.jpg?v=0)
На 49-му році помер кобзар, заслужений артист України Тарас Силенко.
Він виступав в Україні та за кордоном. У його репертуарі – сотні народних пісень періоду Київської Русі, чумацьких, козацьких, повстанських, ліричних і авторських.
Бандуристка Тетяна Лобода розповіла для Gazeta.ua, чим їй запам'ятався виконавець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "На його лекціях складно було знайти вільне місце" - що пригадують про літератора Леся Герасимчука
"Мій молодший товариш, побратим з 1986 року. Познайомилася з Тарасом, коли йому було 14-15 років. Наша спільна справа - бандура. Такі, як він, - поводирі нації та України. Вони за своєю суттю є подвижниками й носіями духовності народу. Втратив матір у 16 років. Виховав наступника - сина Святослава, якому передав кобзарську справу. Мріяв про українську Україну. Втілював мрію в життя справами: співав народні пісні, творив свій епос і свою шевченкіану, героїку та лірику. Колись побачила в нього в руках маленький зошит. Виявилося, у ньому записані всі 300 пісень, які він співав. Міг грати й співати безконечно. Лагідний, чутливий, добрий, уважний до людей. Козак до кінчиків вусів", - розповідає вона.
Причиною смерті Тараса Силенка стала онкохвороба. У нього залишилися син та дочка.
Попрощалися з військовим парамедиком, волонтером і політблогером Святославом Волковим, більш відомим як Gorky Look - Горький Лук. Церемонію прощання організували в Києві на майдані Незалежності. Прийшли провести в останню путь побратими, друзі, медики "Госпітальєри" та читачі блогу в мережі. Загалом понад 100 людей.
Коментарі