Ексклюзиви
субота, 08 грудня 2012 16:33

"Все робимо задля безпеки дітей" - освітянин

"Все робимо задля безпеки дітей" - освітянин
"Готівка завжди була проблемою для школярів" - Буняк ФОТО: Тетяна ЩЕРБАТЮК

У Вінниці стартував пілотний проект, по якому діти оплачують їжу в їдальні банківськими картками.

"Готівка завжди була проблемою для школярів. Молодші її гублять, старші влаштовують "розборки" через гроші, діти купують собі чіпси та сухарики по дорозі у школу, - говорить директор Департаменту освіти Вінницької міськради Володимир Буняк, 54 роки. - Все робимо задля безпеки дітей."

Хто був ініціатором цього проекту? Чий досвід використовували?

"Адміністрація школи № 7 спільно з Департаментом освіти. У них є великий досвід роботи щодо СМС-повідомлень батькам про шкільні заходи, успіхи дитини. Давно співпрацюють з одним з банків, який абсолютно безкоштовно виготовив картки для дітей. А також встановив спеціальні термінали в їдальнях. Батьки поповнюють рахунок на певну суму, і дитина в змозі замовити обід або купити булочку в буфеті. На Заході є теорія безпеки, згідно якої діти не можуть мати при собі готівки. У кожного є тільки картка, якою інша людина розпоряджатись не може. Також цією карткою не можна розраховуватись у магазині, що для нас великий плюс."

На яку суму і як часто потрібно поповнювати рахунок?

"Все вирішують батьки. Вони можуть щодня кидати гроші на картку, або щотижня. Банк також дозволяє встановлювати ліміт використання коштів. Наприклад, не більше 10-20 гривень за день. Мабуть, такий ліміт варто вводити для молодших школярів. Але краще, щоб дитина змалечку привчалась розпоряджатися грошима. Це підвищує рівень відповідальності дітей. Адже одна справа давати кошти щоденно, і дитина буде знати, що зможе все до копієчки витратити. Інша справа, коли певну суму потрібно розрахувати на тиждень або місяць. Значить, батьки довіряють дитині. Тут є також елемент виховання фінансової грамотності."

Батьки будуть знати, що саме дитина замовляла?

"Ні, вони можуть відслідковувати тільки суму, яка витрачена на обід."

А якщо батьки категорично не згодні оформляти таку картку?

"Без питань. Тоді їх дитина буде розраховуватись у їдальні готівкою. Ніхто нікого не

заставляє."

Всі одразу погодились на такий крок? Чи були незгодні?

"Кожен має право вирішувати за себе. Цей проект ми обговорили з директорами шкіл. А ті — з батьками. Їм запропонували також додаткову послугу - контроль за дітьми за допомогою терміналів. Різні фірми пропонували нам встановлювати турнікети від 40 до 70 тисяч гривень. А тут банк сам все робить, і безоплатно. Кожний школяр, заходячи у школу, прикладає свою картку до терміналу. І так відмічається. До речі, картка одна і для їдальні, і для входу. Батькам одразу приходить СМС про те, що дитина зайшла у школу. І вони впевнені, що з їх сином чи донькою все гаразд. Так само на виході. Якщо дитина раніше пішла, батьки також будуть про це знати. Інформацію про кількість зареєстрованих дітей бачить на моніторі й директор школи."

Деякі батьки називають таку систему "поліцейським наглядачем". Чи не виникне у дітей спротиву?

"На виховних годинах дітям пояснюють доцільність і корисність таких карток. Хочу звернути увагу, що в нас немає турнікетів. І дитина абсолютно добровільно вставляє картку на вході. Якщо не хоче — це її право. Але вже зараз відмічатись на вході стало модним, їм цікаво це робити."

В яких школах є такі термінали?

"Першою ластівкою стала школа-ліцей № 7. На черзі — школи № 1 та № 27. Поступово охопимо всі навчальні заклади міста. Впевнений, що невдовзі все суспільство перейде на безготівковий обіг коштів. Адже це зручно. І така система стане нормою."

Зараз ви читаєте новину «"Все робимо задля безпеки дітей" - освітянин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути