Зниклим безвісти військовослужбовцям продовжують нараховувати грошове забезпечення.
Особа може перебувати у статусі зниклого безвісти до завершення війни, деокупації територій, їх розмінування, дослідження, ексгумації. Якщо родина хоче визнати зниклого загиблим – може звернутися до суду. Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів керівник пресслужби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців попередили: російські спецслужби намагаються виманити дані
"Основні критерії статусу "зниклий безвісти" - невідоме місцеперебування чи є свідчення, що людина загинула, але не знайдено тіла й немає збігу ДНК із представниками родини. Якщо людину бачили в місцях тимчасового утримання в РФ, ми перевіряємо цю інформацію. Проте свідчень може бути недостатньо або вони помилкові, тому найкраще мати підтвердження з кількох джерел. Особа може перебувати у статусі зниклого безвісти до завершення війни, деокупації територій, їх розмінування, дослідження, ексгумації. Якщо родина хоче визнати зниклого загиблим, є судовий порядок: можна через пів року після отримання статусу зниклого безвісти звертатися до суду. І він визначатиме, чи можна надати статус загиблого. Бувають вигадки: мовляв, Україна надає статус зниклого безвісти, щоб родичі не отримували виплат. Це неправда. Усі військовослужбовці, яких вважають зниклими безвісти, продовжують отримувати грошове забезпечення, і до нього мають доступ найближчі родичі. Єдина перешкода - свідчення, що військовий здався в полон добровільно", - пояснив Яценко.
Пошук триватиме, доки не знайдуть відомості про останнього зниклого.
"Це справа на роки й десятиліття. Держава робить усе, щоб ці люди не були забуті. Навіть через багато років експерти знаходять поховання, беруть зразки ДНК і шукають родичів похованого. Є багато випадків, коли цивільну людину реєструють як зниклу, тоді як її депортували в Росію, звідки вона змогла виїхати в Європу й там живе, але не оновила даних в Україні", - додав Яценко.
Повну версію читайте в журналі "Країна" або за посиланням.
Передплату журналу "Країна" можна оформити за посиланням або у поштових відділеннях.
За результатами репатріаційних заходів 2 серпня в Україну повернули тіла 250 полеглих оборонців.
Вдалося повернути тіла загиблих захисників з Луганського, Бахмутського, Мар'їнського, Авдіївського, Херсонського, Запорізького напрямків, а також з Маріуполя, Горлівки та з моргів на території держави-агресорки.
Коментарі