пʼятниця, 03 березня 2006 19:17

Земля може зіштовхнутися з астероїдом

Більш ніж півторакілометровий астероїд наближається до Землі. Якщо астероїд вдариться об землю, то глибина ями сягатиме понад 10 кілометрів. Статися це може 4 березня 2102 року. Вірогідність зіткнення, за розрахунками НАСА, - 1 до 1600.

Астероїд 2004 VD17 діаметром 580 метрів виявили співробітники Массачусетського технологічного інституту. 23 лютого 2006 року в НАСА розрахували його орбіту. Виявилося, що астероїд може впасти на Землю двічі. Правда, вдруге малоймовірно – 1 шанс до 500 тисяч.

Йому присвоїли другу категорію небезпеки за Туринською шкалою. Це аналог шкали Ріхтера для землетрусів.

За сім років її існування найвищий, четвертий рівень небезпеки, отримав у листопаді 2004 року астероїд "Апофіз". Його діаметр був 329 метрів, а сила вибуху, якби він зіштовхнувся з Землею, дорівнювала б атомній бомбі.

- Очевидно, подальші спостереження знизять рівень його небезпеки до нуля, - каже Дон Йеоманз, керівник проекту. -- Однак якщо зіткнення все ж відбудеться, то на Землі з'явиться кратер діаметром 10 км і станеться землетрус силою 7,4 бала за шкалою Ріхтера.

У 2005 році конгрес США спрямував зусилля НАСА на виявлення астероїдів діаметром до 140 метрів. За прогнозами учених, неподалік Землі їх може бути приблизно сотня, а витрати на  пошук оцінюють у $300 мільйонів.

Зараз ви читаєте новину «Земля може зіштовхнутися з астероїдом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути