Добровольці відповідали на питання анкети, що стосуються їхнього способу життя. Також їм проводилося дослідження крові для визначення рівня вітаміну С, що дозволяло точніше оцінювати об"єм споживаних овочів і фруктів. За підсумками тестування фахівці з Кембріджського університету виставляли учасникам оцінку від нуля до чотирьох балів. По одному балу присуджувалося некурящим, фізично активним (що займаються фізкультурою мінімум півгодини в день, а також людям, професія яких не пов"язана з сидячим способом життя), щодня споживаючим мінімум п"ять порцій овочів і фруктів (одна порція відповідає, наприклад, половинці грейпфрукта або чашці зеленого салату), а також тим, хто вживає помірну кількість алкоголю (не більш за одного-двох келихів вина в день).
Спостереження за учасниками велося в середньому протягом одинадцяти років. Потім учені під керівництвом Кей-ті Хоу аналізували дані з урахуванням віку кожного з учасників. З"ясувалося, що у людей, що отримали нуль балів за підсумками опитування, ризик передчасної смерті був в чотири рази вищий, ніж у тих, хто вів здоровий спосіб життя і отримав чотири бали. В середньому учасники, що набрали максимальне число балів мали такий же ризик смерті як і ті, хто був на 14 років молодшим, але нехтував здоровими звичками. За словами дослідників, переваги здорового способу життя розповсюджувалися на людей незалежно від їхньої ваги і рівня доходів.
"Отримані результати свідчать про те, що навіть невеликі зміни образу життю можуть робити істотний вплив на здоров"я населення", - резюмували учені, повідомляє Медновості.
Коментарі