Концепція децентралізації передбачала зміни у Конституцію одночасно із запуском добровільного об'єднання громад.
Про це інтерв'ю журналу "Країна" говорить експерт з конституційного та адміністративного права Ігор Коліушко.
"2015-го була хороша редакція законопроекту, який підготувала робоча група конституційної комісії. Президент же вніс його із змінами. Найгірші - пов'язані з обіцянками у рамках мінського процесу. Порошенко об'єднав дві непов'язані проблеми - реформу місцевого самоврядування і виконання мінських домовленостей. Рада не ухвалила цей документ через пункт про особливий статус Донбасу", - нагадує експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Децентралізація наближає до громадян центри ухвалення рішень" - експерт
За його словами, зараз обговорюють новий законопроект.
"У ньому насамперед треба модернізувати адміністративно-територіальний устрій, визначити його одиниці. Ліквідувати районні й обласні держадміністрації. Запровадити префектури. Вдосконалити організацію органів місцевого самоврядування.
Та проект готується кулуарно і це викликає тривогу. Має бути точність і вивіреність. А трапляються фрази, на зразок "держава складається з громад" або "суміжні громади утворюють округ". Територія України є невід'ємним атрибутом суверенітету. Це закріплено міжнародними договорами. Не можна казати, що вона з чогось складається, бо це заперечує суверенітет. Якщо якась громада посилатиметься на цей пункт і проголосує за вихід з України, що тоді?", - додає експерт.
Повне інтерв'ю з Ігором Коліушком читайте у журналі "Країна" від 12 грудня.
Коментарі