четвер, 31 серпня 2023 19:05

Спецтема: Війна Росії проти України

Виплати військовим: що чекати у вересні

Виплати військовим: що чекати у вересні
Низка військових та правоохоронців може претендувати на виплати. Фото: eastnews.ua

Для військовослужбовців з 2022 року встановили доплати розміром 100 тис. та 30 тис. грн.

2023 року змінювалися умови та категорії військових, які отримують доплати, передає ТСН.

Від лютого 2023 року виплати 30 тис. грн скасували усім, крім тих, хто виконує бойові завдання. Прийняли законопроєкт № 9342, який надавав виплати окремим категоріям військових, які виведені поза штат через лікування, а також строковикам, інструкторам, курсантам.

На доплату 30 тис. грн зможуть розраховувати ті, хто виконує спеціальні завдання і деякі правоохоронці.

Виплати можуть отримати поліцейські, які:

залучаються до виконання повноважень у місцях завдання ракетних ударів,

проходять службу в областях із певними районами ведення бойових дій (Харківська, Донецька, Луганська, Запорізька, Херсонська),

проходять службу у громадах, що межують із районами ведення бойових дій по суші чи воді.

Доплату не отримають військовослужбовці, та правоохоронці, що перебувають в тилу і не виконують спеціальні бойові завдання.

Військові, які не мали доплати до затвердження урядової постанови, а зараз отримали на це право, повинні у вересні отримати виплати одразу за два місяці – за червень та липень.

Виплати у розмірі до 50 тис. грн можуть отримувати ті військовослужбовці, які виконують бойові (спеціальні) завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ (сил) або штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ включно (у тому числі поза районами ведення бойових (воєнних) дій), який здійснює оперативне (бойове) управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть воєнні (бойові) дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань першого ешелону.

Грошову доплату у 100 тис. грн отримують за безпосередню участь у бойових діях.

Військовослужбовці та поліцейські рядового та офіцерського складу можуть отримати 100 тис. грн якщо отримали поранення, перебувають на стаціонарному лікуванні, включаючи час переміщення з одного закладу охорони здоров'я до іншого, захоплені у полон, безвісно відсутні, інтерновані у нейтральні держави або є заручниками чи перебувають у відпустці для лікування після поранення.

Члени родини загиблих внаслідок отриманого після введення воєнного стану поранення теж можуть отримати доплату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін вирішив питання з доплатами військовим

Змінили доплати військовим під час воєнного стану, які раніше не отримували додаткових виплат, або яким виплати не передбачалися:

строковикам доплачуватимуть 6 тис. грн. За бажанням вони можуть мобілізуватися. Раніше військовослужбовці строкової служби не мали додаткової винагороди,

2350 грн доплатять курсантам які перед зарахуванням на навчання не перебували на військовій службі або проходили строкову службу,

від 15 до 30 тис. грн складають доплати військовослужбовцям, які обіймають посади керівного та інструкторсько-викладацького складу у навчальних військових частинах.

Додаткова винагорода виплачується військовослужбовцям, які у зв'язку з пораненням, пов'язаним із захистом Батьківщини, визнані ВЛК обмежено придатними, або непридатними до військової служби з переоглядом через 6−12 місяців, та зараховані у розпорядження відповідних командирів.

Президент Володимир Зеленський підписав 30 червня законопроєкт, який передбачає відпустки військовим, а також виплати строковикам і курсантам, доплати обмежено придатним та пораненим воїнам.

Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко, який виступає другим автором документу. Закон значно збільшить виплати пораненим: з 600-800 грн до понад 20 тис. грн.

Під час воєнного стану військовим (зокрема курсантам та строковикам) гарантуватиметься відпустка тривалістю 30 днів, а також додатково 10 днів оплачуваної відпустки за сімейними обставинами чи з інших поважних причин.

Зараз ви читаєте новину «Виплати військовим: що чекати у вересні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути