Французький суд 24 січня зобов'язав Twitter передавати владі дані користувачів, щоб допомогти ідентифікувати авторів расистських і антисемітських текстів, повідомляє Agence France-Presse. У разі якщо компанія не передасть необхідної інформації протягом 15 днів, вона має, за даними Reuters, виплачувати щоденний штраф у розмірі 1000 євро.
Крім того, суд зажадав від сервісу мікроблогів розробити систему, за допомогою якої користувачі зможуть звертати увагу на незаконний зміст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головний рабин Києва попросив не вживати слово "жид" стосовно до євреїв - це образа
Таке рішення суд ухвалив у зв'язку з позовом Спілки єврейських студентів. Організація заявила, що багато таких повідомлень у соціальній мережі порушують французьке законодавство, що забороняє розпалювання ненависті, і зажадала від компанії посилити контроль. Згідно із законами країни, людей, визнаних винними за цією статтею, можуть покарати штрафом або ж річним позбавленням волі.
Спілка єврейських студентів звернулася в суд у жовтні 2012 року у зв'язку з появою в Інтернеті великої кількості публікацій з хештегом "#UnBonJuif" ("хороший єврей"). 10 жовтня хештег, яким позначали антисемітські жарти і зображення, став третім за популярністю у французькому сегменті Twitter. Раніше стурбованість з цього приводу висловили також французькі правозахисні та антирасистські організації, зокрема SOS Racisme.
Під тиском з боку Спілки єврейських студентів керівництво компанії погодилося видалити проблемні повідомлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помічник головного рабина Києва заступився за слово "жид" в українській мові
Наприкінці 2011 року компанія Twitter оголосила про створення нової технології, яка дозволяє не видаляти контент, а блокувати доступ до повідомлень у тих країнах, де вони суперечать національному законодавству. Заява викликала хвилю критики з боку користувачів і тимчасовий бойкот соціальної мережі.
Коментарі
2