Власники легальної зброї різко критикують Проект Закону про правовий режим воєнного стану, який на розгляд Верховної ради виніс президент Петро Порошенко.
Спільнота законних власників зброї невдоволена деякими частинами восьмої статті:
Стаття 8. Заходи правового режиму воєнного стану
...
13) забороняти торгівлю зброєю, сильнодійними хімічними і отруйними речовинами, а також алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі;
...
15) вилучати у громадян вогнепальну зброю та боєприпаси, холодну зброю, а у підприємств, установ і організацій також навчальну та бойову техніку, вибухові, радіоактивні речовини і матеріали, сильнодійні хімічні та отруйні речовини;
Позицію власників зброї для Gazeta.ua висловив Голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін:
"Зараз у держави є унікальна нагода вирішити проблему особистої безпеки громадян і національної безпеки в комплексі. Бо питання сукупне й одним законом не врегулюється. Починається від упорядкування легального і нелегального обігу зброї, а закінчується провальною роботою держави в секторі територіальної оборони. Треба ж якось узаконити діяльність під наглядом держави добровольчих сил оборони. Треба думати, що робити з людьми, які повертаються з бойових дій. Натомість законопроект, винесений президентом, красномовно свідчить про тенденції, які влада намагається пропихати. Нехтують головним і гарантованим у конституції правом людини на самозахист. Що значить - вилучити легальну зброю? На якій підставі і чому? Це якось покращить криміногенну чи ще якусь ситуацію? Вони хочуть сказати, що всі роки тисячі людей були чемними власниками зброї, а при надзвичайному стані почнуть усіх грабувати? Чому навпаки - не використовувати їх для захисту територій? Велика частина зброєвласників згодні на такий варіант і готові до цього", - заявляє Учайкін.
Разом з тим, він запевняє, що норма про вилучення легальної зброї - непосильна на практиці. Спричинить радше зворотний ефект:
"Ніхто не віддаватиме свою зброю. Більше того - всі кинуться на всяк випадок додатково озброюватися на чорний ринок. Виникне дефіцит і зі стволами, і з боєприпасами, як на початку 14-го. Виникне ще більший попит на нелегальну зброю, звісно і пропозиція стане набагато сильнішою, - застерігає один із засновників УАВЗ.
Ширше позиція українських зброєвласників оприлюднена в нещодавній заяві організації:
"Замість того, щоб зруйнувати монопольну змову щодо цін на зброю і боєприпаси та надати можливість власникам зброї купувати її за притомними цінами, автори розглядають можливість заборони продажу легальної зброї взагалі, - аналізують законопроект УАВЗ. - Друге: замість того, щоб терміново ухвалити запропонований нами "Закон про цивільну зброю і боєприпаси", який стане наріжним каменем у побудові системи внутрішньої та зовнішньої безпеки та залучати легальних власників зброї до побудови системи територіальної оборони, пропонується вилучати у громадян вогнепальну зброю та боєприпаси під час воєнного стану.
Про всяк випадок спитаємо – чи передбачали автори законопроекту вилучення нагородної зброї у всіх тих, кому вона була продана та дарована? Звертаємось до депутатів Верховної Ради України, особливо до співавторів Проекту закону про цивільну зброю і боєприпаси, з проханням надати гідну відсіч цій ганебній ініціативі".
Коментарі
2