У Білорусі тривають спільні російсько-білоруські військові навчання "Захід-2017".
Умовним супротивником є вигадана держава Вейшнорія. Займає територію північно-західної Білорусі. За сценарієм вейшнорійці є анклавом сепаратистів і терористів.
Назва Вейшнорія походить від балтського імені Вейшнор— "той, хто охоче пригощає". В Ошмянському районі є села Великі Войшнаришкі та Малі Войшнаришкі. На півночі Литви є села Войшнорай.
Зате у мережі Вейшнорія отримала шалену популярність. Білорус Олександр Чалий створив сайт вигаданої країни. На ньому почали видавати паспорти вейшнорійців.
Гімном держави стала пісня "Нямон" групи "Стары Ольса".
Валютою є монети номіналом в 1 талер в трьох варіантах, йдеться на сайті банку країни.
Редакція "Настоящее время" зробила цілий історичний екскурс, присвячений життю нової країни.
А вы знаете о Вейшнории? А надо бы!
— Мuд Роисси (@Fake_MIDRF) 17 вересня 2017 р.
pic.twitter.com/VwtywqJqUG
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литва про військові навчання "Запад-2017": Це брязкання зброєю повинно припинитися"
"Війна вже практично виграна, бо більше 7,5 тисяч осіб записалися в ополчення Вейшноріі. Вейшнорія переможе, я думаю, і продовжить своє існування", - каже "прем'єр-міністр" країни Олег Ларічев.
В українському сегменті мережі Facebook та Twitter з'явилось посольство Вейшнорії в Україні. Сторінки набули популярності - мають майже тисячу підписників.
Посольство декларує що Україна та Вейшнорія – стратегічні партнери, а Москва – ворог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Російський солдат, йди додому! Горілки тут немає" - у Білорусі протести
Межі Вейшнорії збігаються з контурами регіону Білорусі, де найбільший відсоток католиків, традиційно сильні позиції білоруської мови. На президентських виборах у 1994 році тут був найвищий відсоток голосів за лідера Білоруського Народного Фронту Зенона Позняка. Він з 1999 року перебуває в еміграції.
"Вейшнорія стала паралельним світом, куди хотіли б емігрувати ті, хто втомилися від білоруської дійсності", - пише політолог Павло Усов.
Спільні російсько-білоруські військові навчання "Захід-2017" розпочалися у Білорусі 14 вересня. Триватимуть тиждень. В Україні і балтійських країнах заявили, що маневри можуть перерости в агресію проти них. У навчаннях беруть участь 7,2 тис. білоруських та 5,5 тис. російських військових. Задіяні до 70 літаків і вертольотів, 680 одиниць бойової техніки. За легендою, на Білорусь напала вигадана країна Вейншорія. А війська Росії допомагають відбивати напад.
Коментарі