Як заявила заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Олена Макарова, в Україні чоловіки живуть на 12-13 років, а жінки на 8-9 років менше, ніж в країнах Європейського Союзу.
За її словами, значне місце серед причин смертності займають хронічні захворювання, від яких в Україні помирають в працездатному віці.
Крім того, щороку від нещасних випадків, отруєнь, травм в нашій державі гине близько 70 тисяч людей, з яких значна кількість чоловіків.
Заступник голови Державного комітету статистики Наталія Власенко повідомила, що середня тривалість життя в Україні серед чоловіків становить лише 62 роки, серед жінок - 73 роки.
Вона зазначила, що, починаючи приблизно з 35-річного віку, чоловіків в Україні стає менше, ніж жінок.
Як зауважила завідувач відділу Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Ірина Курило, у СНІДу та туберкульозу в нашій державі "переважно чоловіче обличчя".
Крім того, за її словами, чоловіки лідирують за показниками смертності через хвороби органів травлення і алькогольнозалежні хвороби. Курило зазначила, що серед тих, хто помер від цирозу печінки, 80% - чоловіки.
У свою чергу, Власенко наголосила, що жінки в Україні набагато менше схильні до суїциду, ніж чоловіки.
За її словами, кількість самогубств серед чоловіків збільшилася з 35 випадків на 1000 осіб у попередні роки до 38,4 випадків у 2006 році.
Представник Фонду Народонаселення ООН в Україні Борис Ворник вважає, що на сьогодні необхідно говорити про те, як зберегти чоловіків в нашій країні.
За його словами, за даними досліджень, проведених у 2006 році в Україні, смертність чоловіків у віці від 30 до 44 років була у шість разів вищою, ніж смертність серед жінок, а серед чоловіків 45-59 років - у 5 разів вищою, повідомляє УНІАН.
Коментарі