
Половина охочих зайнятися промисловим альпінізмом одразу відсіюється, бо вони не можуть подолати страх висоти, ділиться киянин Юрій Васильченко. Він понад 10 років виконує висотні роботи.
"У команду беремо хлопців від з 20 років, без дурощів у голові. Половина охочих одразу відсіюється - не можуть подолати свій страх. Ті, хто залишається, спочатку працюють помічниками альпіністів, спостерігають за діями професіоналів. Тут насамперед потрібен досвід. Людина має не лише не боятися висоти, але й працювати правильно й грамотно. Від її дій залежить багато наступних етапів роботи й безпечність змонтованої конструкції. Альпініст не має боятися дотягнутися до якогось елемента та надійно його зафіксувати", - розповів Васильченко кореспонденту Gazeta.ua.
Юрій стверджує, що найважче працювати на другому чи третьому поверхах висотки.
"Якщо це 25-поверховий будинок, то потрібно на канаті спуститися на 23 поверхи вниз, а над тобою висять вельми довгі мотузки. На вищих поверхах немає такого натягування й мотузки легше спіймати. Тому найперше запитуємо замовника, на якому поверсі працюємо. Але на великій висоті також є ризики - дмуть сильні вітри, які можуть підхопити альпініста. У такий випадках важливою є не тільки якісне спорядження, але й кмітливий напарник".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мотузка служить лише один сезон" - промисловий альпініст розповів про аспекти професії
Для промислових альпіністів велике значення має погода.
"У дрібний дощ ще можемо працювати. Якщо ж раптово починається сильний, то закінчуємо. У мокру погоду неприпустимо проводити висотні роботи, присоси повзуть склом, намокає система. Узимку працюємо до -10°C. Улітку, коли сильна спека, хотілося б починати якомога раніше, але в житлових будинках цього робити не варто. Уявіть, четверта ранку, а за вікном хтось висить. Так інфаркт можна зазнати з переляку. Але в спеку висока ймовірність сонячного удару. Бувало, альпініст працює, а потім раптом повиснув на мотузці – знепритомнів. Тоді напарник робить аварійне спускання", - ділиться Васильченко.
"Іноді у вікнах можна побачити пікантні сцени. Звісно, про це нікому не розповідаємо й до того ж не знімаємо на телефон. Адже люди не очікують, що хтось може за ними спостерігати", - додав промисловий альпініст.
Повний текст розповіді Юрія Васильченка про промисловий альпінізм читайте у свіжому номері журналу "Країна" за 27 травня.
Одним із видів промислового альпінізму є миття фасадів і вікон на висоті. Вартість миття двостулкового вікна в Києві стартує від 180 грн. Фахівці стверджують, що за день можна заробити від 1 тис. грн.
Коментарі