середа, 26 травня 2021 11:02

"У вікнах можна побачити пікантні сцени" - розповіли про специфіку висотних робіт

"У вікнах можна побачити пікантні сцени" - розповіли про специфіку висотних робіт
Киянин Юрій Васильченко понад 10 років працює промисловим альпіністом. Половина бажаючих зайнятись висотними роботами одразу відсіюється - не можуть подолати страх висоти. ФОТО: Ірина МАМРИГА

Половина охочих зайнятися промисловим альпінізмом одразу відсіюється, бо вони не можуть подолати страх висоти, ділиться киянин Юрій Васильченко. Він понад 10 років виконує висотні роботи.

"У команду беремо хлопців від з 20 років, без дурощів у голові. Половина охочих одразу відсіюється - не можуть подолати свій страх. Ті, хто залишається, спочатку працюють помічниками альпіністів, спостерігають за діями професіоналів. Тут насамперед потрібен досвід. Людина має не лише не боятися висоти, але й працювати правильно й грамотно. Від її дій залежить багато наступних етапів роботи й безпечність змонтованої конструкції. Альпініст не має боятися дотягнутися до якогось елемента та надійно його зафіксувати", - розповів Васильченко кореспонденту Gazeta.ua.

Юрій стверджує, що найважче працювати на другому чи третьому поверхах висотки.

"Якщо це 25-поверховий будинок, то потрібно на канаті спуститися на 23 поверхи вниз, а над тобою висять вельми довгі мотузки. На вищих поверхах немає такого натягування й мотузки легше спіймати. Тому найперше запитуємо замовника, на якому поверсі працюємо. Але на великій висоті також є ризики - дмуть сильні вітри, які можуть підхопити альпініста. У такий випадках важливою є не тільки якісне спорядження, але й кмітливий напарник".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мотузка служить лише один сезон" - промисловий альпініст розповів про аспекти професії

Для промислових альпіністів велике значення має погода.

"У дрібний дощ ще можемо працювати. Якщо ж раптово починається сильний, то закінчуємо. У мокру погоду неприпустимо проводити висотні роботи, присоси повзуть склом, намокає система. Узимку працюємо до -10°C. Улітку, коли сильна спека, хотілося б починати якомога раніше, але в житлових будинках цього робити не варто. Уявіть, четверта ранку, а за вікном хтось висить. Так інфаркт можна зазнати з переляку. Але в спеку висока ймовірність сонячного удару. Бувало, альпініст працює, а потім раптом повиснув на мотузці – знепритомнів. Тоді напарник робить аварійне спускання", - ділиться Васильченко.

"Іноді у вікнах можна побачити пікантні сцени. Звісно, про це нікому не розповідаємо й до того ж не знімаємо на телефон. Адже люди не очікують, що хтось може за ними спостерігати", - додав промисловий альпініст.

Повний текст розповіді Юрія Васильченка про промисловий альпінізм читайте у свіжому номері журналу "Країна" за 27 травня.

Одним із видів промислового альпінізму є миття фасадів і вікон на висоті. Вартість миття двостулкового вікна в Києві стартує від 180 грн. Фахівці стверджують, що за день можна заробити від 1 тис. грн.

Зараз ви читаєте новину «"У вікнах можна побачити пікантні сцени" - розповіли про специфіку висотних робіт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути