Більшість українців (60,7%) вважають, що переговори з Росією слід вести тільки після витіснення (виведення) її військ на кордони станом на 1991 рік.
Півроку тому цю позицію поділяти 57,5% респондентів. Про це свідчать данні опитування Центру Разумкова.
Ще 17,6% підтримують думку про те, що переговори з Росією слід вести тільки після витіснення її військ на лінію протистояння станом на 23 лютого 2022 року (у вересні-жовтні 2022 року – 20,6%).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці назвали історично близький народ
Крім того, 13,1% вважають, що переговори з Росією це дієвий спосіб досягнення миру, яким слід скористатися вже зараз. Півроку тому цю думку підтримували 16,6%.
Ті, хто вважає, що переговори з Росією слід вести тільки після витіснення (виведення) її військ на кордони станом на 1991 рік, становлять більшість у всіх регіонах (від 56,5% на Півдні до 65% на Заході).
Опитування, проводилося Центром Разумкова з 22 лютого по 1 березня 2023 року серед 2020 респондентів. Опитування проводилося лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Українці без упереджень ставляться до біженців, а також до тих, хто залишився на окупованій території.
Це не стосується громадян України, які є росіянами за національністю. Про свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Зокрема, ставлення до внутрішньо переміщених осіб (ВПО) є цілком позитивним. Готові допустити їх у своє найближче оточення 53%, ще 42% погоджуються, що вони мають жити в Україні (разом 95%). Ксенофобне ставлення до них мають лише 5% респондентів.
Коментарі