пʼятниця, 30 червня 2006 18:14

Україна заперечила звинувачення у продажі Ірану крилатих ракет

 

Україна заперечила звинувачення в незаконному продажі крилатих ракет Х-55. Про це мовиться в коментарі керівника прес-служби українського МЗС Василя Філіпчука, поширеному в п"ятницю.

- Українська сторона відкидає будь-які звинувачення в нібито "постачанні" або "незаконному експорті" ракет Х-55 в інші країни. Ці ракети з України на законних правах передавалися лише Росії, - заявив Філіпчук.

- У зв"язку з безпідставними звинуваченнями з боку Росії, міністерство закордонних справ України звернулося до МЗС Росії з проханням надати роз"яснення з приводу заяви міністра оборони Росії Сергія Іванова про продаж Україною ракет Х-55 Ірану та Китаю, - йдеться в документі.

Нагадаємо, що віце-прем"єр, міністр оборони РФ Сергій Іванов заявив, що кілька років тому українське підприємство продало за кордон 12 крилатих ракет великої дальності

Іванов повідомив, що українська фірма "Прогрес", дочірнє підприємство "Укрспецекспорту", в 2000 і 2001 роках поставила 6 крилатих ракет Х-55 до Китаю і ще 6 таких самих ракет - до Ірану. За його словами, прокуратура вже порушила кримінальну справу та з"ясувала назву кіпрської офшорної компанії, через яку проводилася оплата. Іванов зазначив, що це був єдиний випадок порушення режиму нерозповсюдження ракетно-ядерних технологій на території СНД.

X-55 - це радянські ракети повітряного базування великої дальності (більше 1000 км.).

Кримінальну справу в Україні справді порушили, але її фігурантом є російський бізнесмен Олег Орлов. Його вислали в Україну з Чехії в лютому 2006 року.

Як стало відомо "ГПУ" з неофіційних джерел, Орлов — один із обвинувачуваних та головних свідків у справі щодо торгівлі зброєю посадовими особами державної компанії "Укрспецекспорт". Вже цього року на його життя було вчинено замах у чеській в"язниці. Він єдиний, хто володіє інформацією про причетність тодішніх українських високопосадовців до незаконної торгівлі зброєю.

У січні цього року було затримано й екстрадовано з Кіпру в Україну Ігоря Шиленка — колишнього представника Орлова в Україні. Відомо також, що у справі "Укрспецекспорту" фігурують його екс-голова Валерій Малєв, який загинув у автокатастрофі 6 березня 2002 року, та громадянин Австралії Хайдер Сарфраз, який також загинув у ДТП у січні 2004 року.

На льотне поле журналістів не пустили. Телевізійники з кількох центральних телеканалів та фотокори інформагентств мерзли за огорожею. На приліт літака чеських авіаліній чекали більше двох годин.

Заява представника Інтерполу в Україні Володимира Куянцева, який летів разом із Орловим із Чехії, була короткою:

— Громадянин Російської Федерації Олег Орлов обвинувачується у незаконній торгівлі зброєю. 2004 року був оголошений у міжнародний розшук. Тоді ж був затриманий при спробі виїхати з Чеської республіки. Чеський суд прийняв рішення про видачу Орлова українській стороні. В результаті злагоджених дій працівників МВС, СБУ та внутрішніх військ, він був доставлений в Україну для проведення подальших слідчих дій.

Орлова звинуватили в контрабандному постачанні в 1999 році станції радіолокації П14Ф до Ерітрею і в незаконному продажі Китаю крилатих ракет Х-55СМ, вироблених в колишньому СРСР і здатних нести ядерні боєголовки дальність польоту - до 3000 км.

За матеріалами: Газета.Ru, "Газета по-українськи", NEWSru.

Зараз ви читаєте новину «Україна заперечила звинувачення у продажі Ірану крилатих ракет». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути