Поблизу української антарктичної станції "Академік Вернадський" народилося перше в цьому році тюленя.
Малюка назвали SeaBaby - на честь українського морського дрона, пише "Українська правда" з посиланням на Національний антарктичний науковий центр.
Українські полярники показали, як тюленя знайомиться зі світом - малюк вивчає навколишнє середовище поруч із мамою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пересувається до 40 км/год: українські полярники показали одного з головних хижаків Антарктики - відео
SeaBaby вже "познайомився" із сивкою білою. Це невеликі птахи, які тримаються станції цілий рік. Вони часто бувають поблизу тюленів та пінгвінів, адже живляться крилем з посліду цих тварин або їхніми випльовуваннями.
"До речі, ви знали, що дитинчат тюленів називають цуценятами? Тож зараз серед сусідів українських полярників - четверо цуценят: SeaBaby, дівчинка та хлопчик, які також народилися на острові Вінтер, та маля, що побачило світ на островах Троє Поросят, але його стать поки невідома, адже полярники не можуть туди дістатися через льодову ситуацію", - розповіли у НАНЦ.
У перші дні малюки Веддела зазвичай важать 25-30 кг і дуже швидко ростуть на поживному молоці мами - його жирність 54%. До кінця вигодовування, яке продовжується близько 3 місяців, можуть сягати 90 кг. А дорослі тюлені Ведделла важать 400 кг.
Вагітність цих тварин триває 10 місяців, а завагітніти вони можуть вже за кілька місяців після пологів. Тож ведделлята народжуються здебільшого на початку антарктичної весни. Кожна самиця приводить одне дитинча.
Коментарі