Потрібно припинити всі можливі спекуляції і розгін фейків. Україна не вийшла з Парламентської асамблеї Ради Європи.
Пише у Фейсбуці народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Борислав Береза.
"Українська делегація призупинила свою роботу в ПАРЄ на період цієї сесії і братиме участь лише в процесах щодо оскарження повноважень російської делегації і накладення на неї санкцій", - пояснює він.
Репутація ПАРЄ в Європі сильно підірвана, пише нардеп.
"У європейських ЗМІ почалася кампанія по обструкції депутатів ПАРЄ, які проголосували за повернення до Асамблеї російської делегації. У німецькій пресі почали вже публікувати поіменний список усіх, хто проголосував за. Люди хочуть знати своїх "героїв", - наголошує Борислав Береза.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми склали зброю, тож Європа вирішила миритись з РФ – Портников про повернення Росії в ПАРЄ
За його словами, реакція України повинна бути виваженою, прагматичною, цинічною і болючою для ПАРЄ.
"Це повинно бути швидке консолідоване рішення Верховної Ради, президента і міністра закордонних справ. Як один із варіантів - це відкликання запрошення ПАРЄ бути спостерігачами на виборах в Україні і закриття офісу Ради Європи в Києві через непродовження меморандуму. Після того, як наплювавши на свої правила і знищивши повагу до стандартів демократії, керівництво ПАРЄ повернуло в зал країну-агресора, країну-окупанта, Рада Європи втратила право бути моральним авторитетом і задавати стандарти. Для початку Раді Європи і ПАРЄ треба буде відновити свою репутацію.
Україна й далі взаємодіятиме з ПАРЄ, як з органом, у якому ухвалюють важливі резолюції. Формат роботи буде визначено найближчим часом", - додає Береза.
Парламентська асамблея Ради Європи 25 червня ухвалила резолюцію, що ускладнює процедуру накладання санкцій. Це означає, що Росія зможе повернутися до складу організації без виконання поставлених перед нею умов. Нова резолюція обмежила право установи позбавляти делегації-учасники права голосу, як було зроблено з РФ.
Коментарі