Звільнення під особисте зобов'язання підозрюваного в розстрілі майданівців продовжує реванш у розгляді судових справ Майдану, вважає адвокат сімей загиблих Небесної Сотні Віталій Титич.
Відповідне рішення виніс Печерський райсуд Києва 16 квітня. Екс-бійця спецпідрозділу Омега Володимира Косенка, підозрюваного в розстрілі учасників Майдану, відпустили під особисте зобов'язання. Підозрюваний повинен повідомляти про зміну місця проживання та роботи. Сторона обвинувачення просила продовжити на 60 діб термін цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета. Косенко перебував під домашнім арештом із 19 лютого.
"Це звільнення - демонстрація особам, які вчинили злочин і перебувають під слідством або судом, що їм за убивства учасників Революції Гідності нічого не буде. Застереження, аби вони з метою уникнення більш тяжкого покарання не виказали організаторів", - каже Титич.
Домашній арешт адвокат теж вважає недостатнім заходом.
"За таких обставин максимально виправдовується, не буде переслідуваним і не має підстав для переховувань. Минуло 5 років. Тоді встановили табельну зброю й інші обставини, які вказували на його причетність. Все, що міг зробити від того часу – знищити доказів, вплинути на свідків – вже все зробив. Залишався ризик переховувань. Але до нього 19 лютого застосували домашній арешт і це показує, що йому нема чого боятися взагалі, а звільнення це ще підтвердило".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справи Майдану: матеріали проти колишнього міліціонера скеровують до суду
Каже, подальше слідство залежить від суспільства.
"Ніхто не слідкує, що встановлено і хто покараний. Улітку минулого року у "справі про розстріл" було встановлено ключові обставини тих подій, але суспільство змовчало і зараз це активно використовує протилежна сторона", - обурюється адвокат.
У березні ДБР провело чотири слідчих експерименти в розслідуванні розстрілів на Майдані. До них було залучено фахівців експертних установ в області балістики, судової медицини і геодезії.
Коментарі