Четвер, 17 січня 2008 10:38

У п"ятої частини країн планети за рік погіршилися громадянські свободи

У п"ятої частини країн нашої планети торік ситуація із громадянськими свободами погіршилася, стверджують автори щорічної доповіді "Свобода у світі" з організації Freedom House.

Найгірша ситуація складається на Кубі, у Північній Кореї, Туркменії, Узбекистані, Лівії, Судані, М"янмі (Бірмі) і Сомалі. Відхід від демократії спостерігається й в інших країнах Південної Азії, а також у республіках колишнього СРСР, у північній і екваторіальній Африці. Аналітики Freedom House стурбовані ситуацією в Бангладеш, Шрі-Ланці, на Філіппінах, палестинських територіях, у Лівані, Кенії, Нігерії, Киргизії та Грузії.

"Серед країн, де громадянські свободи скоротилися, що вплинуло на цілі регіони, є такі важливі в політичному плані держави як Росія, Пакистан, Кенія, Єгипет, Нігерія та Венесуела. Доповідь заснована на глобальних подіях 2007 року", - йдеться у ній. Росію, разом з Іраном, Венесуелою та Китаєм, Freedom House назвав "енергетично багатою диктатурою".

За словами директора з досліджень Freedom House Арка Паддінгтона, минулий рік позначився сильним погіршенням становища громадянської свободи в усьому світі й така ситуація вже спостерігається другий рік поспіль. Нині, на думку авторів доповіді, 90 країн (47%) є свободними, серед яких Україна, 60 країн (31%) частково свободними й 43 (22%) "несвободними", повідомляє ICTV.

Зараз ви читаєте новину «У п"ятої частини країн планети за рік погіршилися громадянські свободи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода