Ексклюзиви
середа, 27 квітня 2016 13:01

У Криму нас очікує хвиля арештів і з'їзд колабораціоністів - політолог

У Криму нас очікує хвиля арештів і з'їзд колабораціоністів  - політолог
nv.ua

Нас очікує створення альтернативної Меджлісу організації кримських татар, контрольованої Кремлем.
Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політолог Петро Олещук.

"Оскільки Росія вважає Крим своєю територією, будь-які заклики до відокремлення півострова від федерації для них є сепаратизмом. Сепаратистські заклики в Росії караються досить жорстко. Не те що в Україні. Нещодавно ув'язнили жінку, яка організовувала марші за федералізацію Кубані (у грудні 2015 року активістку Дарину Полюдову засудили до двох років колонії. В інтернеті вона опублікувала картинку з текстом "Етнічні українці Кубані хочуть приєднатися до України". А також у публікації поклала відповідальність за теракти в Росії на Володимира Путіна, - Gazeta.ua). Отже Росія каратиме за будь-які заяви про відокремлення Криму.

У подібних ситуаціях Кремль завжди використовує тактику "розділяй та владарюй". Можна згадати появу в Криму прокремлівської організації українців. Вона повністю контролюється ФСБ. Завдання - демонструвати, що українцям на півострові живеться комфортно. Нас очікує створення альтернативної Меджлісу організації кримських татар. Певну кількість колабораціоністів вони знайдуть. Ті будуть проголошувати метою - розвиток кримськотатарського етносу в рамках Російської Федерації", - говорить політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми не виключаємо відновлення блокади Криму - представник Меджлісу

Проти тих, хто не погоджуватиметься, застосують репресії. Нас очікує чергова хвиля арештів, вважає експерт. Звинувачувати будуть, мовляв, не у причетності до Меджлісу, а в терористичній загрозі. Україні необхідно піднімати питання заборони Меджлісу в ООН.

"З точки зору міжнародного права Росія не має можливостей щось забороняти в Криму. Для посилення санкцій на підставі заборони Меджлісу Україні треба добряче працювати. Постійно про це нагадувати, бо світ досить втомився вже від нас. Необхідно піднімати це питання в ООН. І говорити, що мова іде не про заборону громадської організації Меджліс, а про заборону повноцінного існування корінного етносу Криму. І створювати відповідне лоббі. Підключати Туреччину, яка завжди підтримувала кримських татар", - сказав Олещук.

Як відомо, 26 квітня підконтрольний Росії Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу і визнав організацію екстремістською.

Зараз ви читаєте новину «У Криму нас очікує хвиля арештів і з'їзд колабораціоністів - політолог». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути