Вівторок, 26 лютого 2008 16:59

У Київському зоопарку пояснили, чому в них масово гинуть звірі

У Київському зоопарку пояснили, чому в них масово гинуть звірі

За 2007 рік у Київському зоопарку загинуло 140 тварин, з яких 55 – це ссавці, які є цінними видами тварин.

Про це повідомила сьогодні на брифінгу генеральний директор КП "Київський зоопарк" Світлана Березіна. За її словами, з 55 ссавців, що загинули, переважно були мавпи. Щодо інших 85 померлих тварин, С. Березіна сказала, що це не особливо цінні види, такі як гризуни, рептилії, вужі. С.Березіна зазначила, що, кажучи про смерть тварин, необхідно враховувати ряд чинників. За її словами, в Київському зоопарку "стара" колекція тварин, і це є основним чинником смерті на сьогодні. Цінні й нові види тварин давно не завозяться, і це вона пояснює тим, що поки не створені відповідні умови для їх утримання.

Серед інших чинників, за словами С.Березіної, також те, що до зоопарку потрапляють хворі тварини, і діагностувати їхні захворювання складно, особливо, якщо це хижі тварини; також до зоопарку привозять циркових ("відпрацьованих") тварин доживати віку. С. Березіна сказала, що порушень у поводженні або утриманні тварин у зоопарку немає. "Грунтуючись на тій документації, яку я проаналізувала, це є природною смертю, яка включає і утримання, і годування, і хвороби тварини, і звідки вона взялася, і все разом узяте", - прокоментувала смертність минулого року в зоопарку С.Березіна.

У свою чергу, її слова підтвердила присутня на брифінгу заступник голови КМДА Ірена Кільчицька, яка повідомила, що, за статистикою, за останні 10 років кількість смертей тварин у столичному зоопарку не збільшується.

"Це нормальний природний процес", - сказала І.Кільчицька, водночас не виключивши, що, можливо, є окремі випадки, які можуть окремо розслідуватися. За її словами, померлих тварин завжди відвозять на експертизу для встановлення причин смерті в незалежну лабораторію, і, як правило, це Академія аграрних наук. У випадку, якщо є якісь розбіжності у експертів, то згідно із законодавством над встановленням причин смерті працює спеціально створена комісія у кожному окремому випадку, додала І.Кільчицька.

Щодо того, чи будуть найближчим часом для зоопарку Києва придбані нові види тварин, С. Березіна повідомила, що поки таких планів немає, оскільки зараз вирішується питання із створенням у зоопарку нормальних умов для утримання тварин, і лише після цього будуть напрацьовані плани з оновлення колекції тварин.

"Я у своїй діяльності завжди спираюся на думку професіоналів. Ми це рішення (придбання нових видів тварин) колегіально обговорюватимемо, залучатимемо представників науки, громадських організацій. Для мене пріоритет – це можливість створити цій тварині необхідні умови її утримання", - сказала С.Березіна.

На брифінгу також повідомили, що найближчим часом буде створена комісія фахівців із залученням незалежних ветеринарів для дослідження стану здоров"я всіх тварин Київського зоопарку, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «У Київському зоопарку пояснили, чому в них масово гинуть звірі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 49140
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода