Після масштабної атаки українських безпілотників 1 червня, спрямованої на аеродроми в Іркутській і Мурманській областях, Росія була змушена перегрупувати значну частину своєї стратегічної авіації - бомбардувальники Ту‑160, Ту‑95МС і Ту‑22М3 перекинули на віддалені й безпечніші бази Далекого Сходу.
Аналітики OSINT AviVector розповіли, що сім Ту‑160 перемістили з Іркутської області на аеродроми Анадира (Чукотка), Єлізово (Камчатка) та Казань, а 11 Ту‑22М3 перелетіли на базу в Українці (Амурська область). Також частину Ту‑95МС передислокували з Енгельса на аналогічні віддалені об'єкти.



Супутникові знімки показують, що всі бомбардувальники залишили аеродром Оленя в Мурманській області, а з бази в Білому вивезли сім Ту‑160.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ розкрила нові подробиці спецоперації "Павутина" та показала нове відео
Ці заходи стали реакцією на суттєві втрати: за оцінками з відкритих джерел, внаслідок атаки було знищено або пошкоджено щонайменше 10-15 стратегічних літаків, що становить до 10% російської дальньої авіації.
Експерти наголошують: РФ не здатна оперативно відновити втрати, оскільки виробництво таких літаків зупинене ще з 1991 року, а західні санкції унеможливлюють масовий ремонт. Через це Росія змушена активніше використовувати Ту‑160 - рідкісні й дорогі в обслуговуванні літаки - замість ушкоджених Ту‑95.
Передислокація - це не лише спроба убезпечити авіацію від нових атак, а й свідчення нової фази стратегічного тиску України, який підриває спроможність РФ завдавати масованих авіаударів по українських містах.
Супутникові знімки свідчать, що після української спецоперації Росія почала зводити укриття для літаків на своїх військових базах.
Ознаки будівельних робіт помітні на аеродромах у Кіровському, Севастополі, Гвардійському та Саках в окупованому Криму.
Коментарі