пʼятниця, 02 червня 2023 11:22

"Схід-Експо 2023": можливості для малих та середніх підприємств
Подія

Повномасштабна війна негативно вплинула на всі сфери життя українців, зокрема й на бізнес: призвела до втрати активів, порушення логістичних зв'язків, відтоку клієнтів, необхідності релокувати працівників та потужності. Багато підприємців та підприємниць впоралися з цими викликами, проте далеко не всі вдалося подолати. Бізнесу потрібна підтримка та чіткі напрями для розвитку. Саме задля цього 6 та 7 червня у Києві відбудеться виставка "Схід-Експо 2023".

Автор: east-expo.com.ua
  6 та 7 червня у Києві відбудеться виставка «Схід-Експо 2023»
6 та 7 червня у Києві відбудеться виставка «Схід-Експо 2023»

Міжнародна спільнота допомагає українському бізнесу

Головна мета "Схід-Експо 2023" — підтримати мікро, малі та середні підприємства, які залишилися працювати у постраждалих від війни громадах України або були змушені релокуватися в безпечніші місця. Подія сприятиме встановленню нових ділових партнерств, покращенню конкурентних переваг і розширенню бізнес-діяльності.

Виставка відбудеться у приміщенні Мистецького арсеналу. Організатори свідомо обрали цю локацію, адже вона не лише зручна, але й відповідає безпековим вимогам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Феномен українського благодійництва: як фонд із невеликого міста втілює великі проєкти

"Схід-Експо" організовують під егідою Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Фінансову підтримку заходу забезпечують Європейський Союз, Посольство США в Україні та Уряд Хорватії. Серед партнерів заходу — Міністерство економіки, Міністерство цифрової трансформації, Донецька обласна торгово-промислова палата, Торгово-промислова палата України, а також обласні адміністрації Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської областей.

Виставка — головна подія заходу

Очікується, що продукцію та послуги на "Схід-Експо 2023" представлять 80 представників і представниць бізнесу з постраждалих від війни областей України. Захід для них повністю безкоштовний: партнери беруть на себе витрати з підготовки виставкових експозицій.

Презентація продукції — важливе завдання виставки. Крім цього, учасники та учасниці матимуть змогу побудувати нові партнерські відносини з представниками українського та європейського бізнесу. Цьому сприятиме вільна атмосфера ділового спілкування та налагодження контактів.

Організатори впевнені, "Схід-Експо 2023" допоможе підприємцям у налагодженні економічних зв'язків, перерваних повномасштабною війною. Вже зараз час думати про повоєнне відновлення, а воно має базуватися на сильному економічному потенціалі України. Мікро, малий та середній бізнес — його вагома частина.

Кожна атака на столицю впливає на продажі: досвід власника інтернет-магазину bobswaycoffee

Підприємці відчувають на собі негативний вплив повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну на всіх рівнях: системно та ситуативно.

Цікавим є кейс Максима Терещенка із Запоріжжя, який відкрив власну справу незадовго до 24 лютого 2022 року.

"Свій магазин крафтової кави, кавових аксесуарів та подарунків ми відкрили на початку 2022 року. Спершу були задоволені, адже справа йшла жваво. З початком повномасштабної війни замовлення припинилися, оскільки тоді мало кому було діла до крафтової кави. Бізнес почав відновлюватися навесні 2022-го, коли вдалося деокупувати Київську область", — розказав Терещенко.

Повномасштабна війна не зупинила бізнес, але нанесла значну шкоду.

"Якби не повномасштабна війна, наш бізнес був би більший десь у півтора-два рази", — стверджує власник бренду bobswaycoffee.

Ракетний терор та масові атаки дронів також великою мірою впливають на кількість замовлень.

"Наступного дня після чергової атаки на Київ ми бачимо, як зменшується кількість замовлень, тому що людям у таких умовах не до нашої продукції. Більш-менш стабільними є продажі на заході країни, який трохи менше потерпає від бойових дій", — пояснив Терещенко.

Ярмарок, дискусії та презентації

У межах заходу передбачені можливості для реалізації продукції учасників та учасниць відвідувачам. Це дасть можливість якнайкраще презентувати товари. З цією ж метою будуть організовані майстер-класи з хендмейду та народних ремесел.

Підприємці, представники національних і регіональних органів влади, лідери громадських об'єднань і міжнародні партнери матимуть можливість обговорити економічне відновлення під час панельних дискусій. Серед запланованих тем: релокація бізнесу та його адаптація, виживання у кризових умовах, енергоефективність, можливості міжрегіонального та міжнародного співробітництва.

Окремо заплановано проведення презентацій, під час яких експерти розкажуть підприємцям про можливості інноваційних технологій для покращення та розвитку бізнес-процесів.

Також передбачена можливість живої трансляції найкращих подій, доступна на сторінках ПРООН у Facebook та YouTube, на сайті "Схід-Експо 2023" та на платформі "Дія.Бізнес".

Протягом 2017-2021 років відбулося сім виставок "Схід-Експо" – дві регіональні та п'ять загальнонаціональних, одна з них онлайн. Заходи пройшли у Краматорську, Сіверськодонецьку, Києві та Львові, де 280 компаній місцевих виробників презентували свою продукцію широкому загалу. За підсумками заходів, 70% учасників та учасниць встановили ділові контакти з новими партнерами. Загалом виставки відвідало понад 10 тис. людей.

Зараз ви читаєте новину «"Схід-Експо 2023": можливості для малих та середніх підприємств». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути