Найскладніше для переселенців знайти роботу та житло, простіше - влаштувати дитину в садок і школу та отримати медичне обслуговування. Про це заявив Сергій Карелін, експерт проекту "Ціна Донбасу: повернути не можна залишити" під час прес-конференції.
"Зараз на державному й місцевому рівнях відсутні цільові програми із забезпечення житлом переселенців з Криму та Донбасу. Важкою лишається ситуація із забезпеченням людей робочими місцями. Але є позитивна динаміка. Проблем із влаштування дітей переселенців у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади не було. Те ж саме стосується і хворих, які зверталися за допомогою до закладів охорони здоров'я", - розповів Карелін.
Проблеми лишаються в переселенців, які мають хронічні захворювання. Вони не можуть жити без дорогих ліків. Їх переселенці раніше отримували безкоштовно в територіальних лікарнях. Зараз вимішені купувати за власні кошти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роботодавців, які не приймають переселенців на роботу, не можна покарати - юристка
Для вирішення цих проблем варто покращити законодавство у сфері забезпечення прав переселенців.
"Практично будь-яка сфера життя внутрішньо переміщених осіб вимагає врегулювання на законодавчому рівні. 16 сторінок рекомендацій парламентських слухань на тему забезпечення і захисту прав переселенців, які прийняла 31 березня Верховна Рада, яскравий тому доказ", - додала Тетяна Кирилова, керівник організації "Громадська ініціатива Луганщини".
Коментарі