У заяві йдеться, що таке рішення дозволить побудувати стійкішу і більш збалансовану світову економіку, здійснити реформу фінансової системи і підняти рівень життя в країнах, що розвиваються.
З кінця 2008 року саміт G20, спочатку створений як зустріч міністрів фінансів і голів центробанків індустріальних країн, придбав статус неофіційної зустрічі вищих осіб "Великої двадцятки" з питань боротьби з міжнародною економічною кризою. Перший саміт в такому форматі пройшов 14-15 листопада 2008 року у Вашингтоні, друга зустріч, присвячена кризі, відбулася 2 квітня 2009 року в Лондоні.
"Велика двадцятка" була створена в 1999 році за ініціативою членів "Великої вісімки" для обговорення питань світової економіки. У G20 входять Аргентина, Австралія, Бразилія, Велика Британія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, ПАР, Південна Корея і Японія. Також окремим членом "Великої двадцятки" є Європейський союз не дивлячись на те, що деякі країні, що входять до його складу, представлені в G20 самостійно.
На долю країн, що входять до G20, припадає до 90 відсотків від світового валового продукту і близько двох третин населення Землі, повідомляє Lenta.ru.
Коментарі