Починаючи з 6 квітня 2013 року, в Україні почнуть діяти іменні залізничні квитки з вказівкою в них прізвища та імені пасажира. Про це заявив перший заступник головного управління "Укрзалізниці" Ігор Бреус, передає кореспондент НБН.
"Повний перехід на електронний квиток - одне з основних завдань "Укрзалізниці". Використання електронного проїзного документа повністю відповідає європейським стандартам обслуговування пасажирів. На внутрішні переїзди електронні квитки плануємо ввести протягом року. Також іменні квитки вводяться для запобігання випадків незаконного перепродажу проїзних документів стороннім особам", - заявив Бреус.
За його словами, з 6 квітня під час оформлення квитка (не електронного) в касі вокзалу або станції пасажир повинен буде назвати прізвище та ім'я особи, яка здійснить поїздку, тою мовою, якою дані записані в документі, який буде пред'явлений при посадці на поїзд.
"Три помилки у квитку допускаються. Він буде дійсним. Але краще відразу біля каси перевірити дані і при необхідності звернутися до касира або замінити квиток", - сказав Бреус.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вертодром у Каневі за 1,5 роки прийняв лише 14 рейсів
Посадка в поїзд здійснюватиметься за пред'явленням проїзного документа та документа, що посвідчує особу, зокрема, паспорт громадянина України, дипломатичний паспорт України (службовий паспорт), тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, картка мігранта, посвідчення біженця і т.д.
"При продажу проїзних документів для пасажирів пільгових категорій здійснюється за пред'явленням оригіналу документа, що підтверджує право на пільговий проїзд", - зазначив чиновник. За його словами, до кінця квітня "Укрзалізниця" планує перейти з фіскальних бланків квитків на звичайні бланки.
"Після введення в повному обсязі електронного проїзного документа і підписання Міністерством доходів і зборів у касах бланки суворої звітності буде замінено на прості бланки. Це дасть економію. Ми робили розрахунки і можу сказати, що економія буде на рік 40-50 млн гривень на одні тільки бланки", - сказав Бреус.
Введення іменних залізничних квитків пов'язано з повним поетапним переходом на електронні квитки в найближчому майбутньому.
Коментарі
41