За 2018 рік надходження з туристичного збору до держбюджету України зріс на 29,2% і склав 90,7 млн грн.
"Сукупні надходження з туристичної галузі зросли на 20,7% - до 4,2 млрд грн. Це свідчить про зростання внутрішніх туристичних потоків та ефективність децентралізації, а саме: підвищення фіскальної дисципліни на місцях", - повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Минулого року також відбулись "якісні зрушення" в структурі іноземного туристичного потоку до України, зазначають у відомстві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звідки в Київ їде найбільше туристів
"Держприкордонслужба зафіксувала зростання кількості туристів з неприкордонних країн. Іспанії - на 68%, Великої Британії - 47,3%, Литви - 23,4%, Італії - 15,4%, Німеччини - 13,3%, Франції - 9,2%, а також Індії - на 57,4%, Китаю - на 38,8%, Японії - на 38,3%, Ізраїлю - на 21,7% та США - на 19%. Прикордонний рух навпаки скоротився", - сказано в повідомленні.
Зміни туристичного потоку стали результатом популяризації України у світі, спрощення візової лібералізації та збільшення авіа напрямків.
За даними українських мобільних операторів, за 2018 рік зафіксували 162,2 млн переміщень Україною абонентів мобільного зв'язку. З них 139,8 млн - українських і 22,3 млн - іноземних.
Найпопулярніші серед іноземців такі області, як Закарпатська, Одеська та Харківська, яка набуває ролі центру ділового туризму. Українці найбільше відвідують Київську, Львівську, а також Полтавську, Черкаську та Дніпропетровську області.
З часу анексії півострова кількість російських туристів не збільшилася, як того очікувала окупаційна влада. Про це розповів екс-міністр курортів та туризму Криму Олександр Лієв.
"З 2014-го туристичний потік на півострів зменшився з 6 мільйонів до 1,5".
Коментарі