Напередодні Росія передала 29 захоплених піратів, серед яких були громадяни Сомалі, Ірану і Пакистану, Тегерану і Ісламабаду. Раніше повідомлялося, що морські розбійники були передані африканській країні.
Екіпаж великого протичовнового корабля "Адмірал Пантелєєв" захопив піратів в кінці квітні. Цілий місяць розбійники знаходилися на борту російського військового судна.
4 травня президент Росії Дмитро Медведєв попросив генпрокурора Юрія Чайку виробити з іноземними колегами механізм притягання до відповідальності винних в піратстві. Йшлося про можливість створення міжнародного суду.
"Найбільш оперативним варіантом створення механізму міжнародного правосуддя відносно актів піратства є ухвалення резолюції РБ ООН, що засновує міжнародний антипіратський трибунал", - відзначив Звягінцев. Такі трибунали були створені в 90-і роки по Югославії та Руанді.
Це може бути і регіональний трибунал з підтримкою ООН, за прикладом трибуналів по Сьєрра-Леоне і Камбоджі, додав заступник генпрокурора.
За його словами, керівництво Генпрокуратури обговорило питання про консолідовану правову відповідь піратству, зокрема про можливе створення трибуналу, з колегами з Ради Європи і більш ніж 40 країнами.
Звягінцев розповів також, що на початку травня в Лондоні відбулося засідання виконкому Всесвітньої асоціації міжнародного права. Члени виконкому з 24 держав позитивно оцінили ініціативу російського президента. "Деякі прямо запропонували створити міжнародний трибунал в Кенії на базі установ ООН, що знаходяться там, і створити спеціальну в"язницю для піратів", - уточнив він.
"Піратська криза" висвітила слабкості в міжнародно-правовому регулюванні і законодавстві багатьох країн, вважає Звягінцев.
У 2008 році біля берегів Африканського Рогу було зареєстровано 120 нападів морських розбійників на торгові судна. З початку нинішнього року цей показник склав вже 100 випадків. У полоні у сомалійських піратів в даний час знаходяться не менше 16 судів і близько 270 моряків. На цьому тижні з"явилася інформація про те, що морські розбійники катують полонених моряків.
Боротьбу з піратами в Аденській затоці веде коаліція військово-морських сил 16 країн, зокрема Росія, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі
1