середа, 24 травня 2006 09:49

Росія хоче заборонити всиновлювати дітей через іноземні агентства

 

За останні 10 років у Росії вдвічі скоротилася кількість дітей, усиновлених російськими громадянами, а кількість випадків усиновлення іноземцями зросла в 5 разів. Однак цього року в Росії буде заборонено незалежне усиновлення дітей іноземцями. Про це повідомив у вівторок, 23 травня, директор департаменту молодіжної політики, виховання та соцзахисту дітей Міноcвіти та науки Сергій Апатенко.

В найближчий день до Держдуми буде внесений проект закону, який забороняє усиновлення сиріт через незалежні іноземні агентства, що не мають в Росії акредитації. Розробники припускають, що документ, схвалений урядом РФ, буде розглянутий в Держдумі через два місяці, а потім - ближче до кінця 2006 року - вступить в силу.

- Незалежне усиновлення стане неможливим на території нашої країни до кінця року,- сказав Апатенко.

Як пояснили в Мінобрнауки, після ухвалення закону всі державні, неурядові і некомерційні агентства повинні будуть спочатку зареєструвати свій статус в Мінюсті, а потім отримати дозвіл на діяльність по усиновленню в Мінобрнауки. Також перереєстрацію повинні будуть пройти й ті агентства, що вже мають ліцензію. Зараз в Росії діють 73 офіційних організації по усиновленню дітей - це філіали фірм із США, Канади, Іспанії, Італії, Франції, Бельгії, Ізраїлю та Італії.

У Мінобрнауки пояснили, що посилення порядку міжнародного усиновлення було вимушеною мірою - за кордоном померли 13 російських дітей-сиріт. За даними Генпрокуратури (яка виступає одним з ініціаторів законопроекту), в США жертвами прийомних батьків стали 12 російських дітей, тобто - майже всі загиблі за кордоном діти з Росії були усиновлені американцями.

- Багато трагедій відбувалися з вини прийомних батьків, які оформили документи на дитину в обхід акредитованих організацій, - відзначив Апатенко.

Крім того офіційно працюючі фірми не завжди дотримують правил.

- Протягом трьох років після усиновлення російської дитини ці організації зобов"язані надавати звіти про умови його проживання у новій сім"ї. З 1992 року міністерство не отримало 1700 звітів від прийомних батьків дітей-сиріт, - зазначив Апатенко.

Крім того, іноземні агентства дискредитували себе "статистикою повернення" дітей.

Водночас російські чиновники зазначають, що новий законопроект зовсім не означає, що іноземцям взагалі заборонять усиновляти російських дітей.

У міністерстві навіть сподіваються, що кількість іноземців, які хочуть всиновити російську дитину, збільшиться.

- Після набуття чинності законопроекту Росія стане відкрита для необмеженої кількості іноземних агентств по усиновленню. Вже зараз ми оголошуємо про початок акредитації для всіх бажаючих, - сказав Апатенко.

За його словами Міністерство зацікавлене в прийомних батьках із-за кордону, оскільки вони менш вимогливі, чим росіяни. Іноземці, як правило, усиновляють сиріт у віці 5-10 років і навіть не відмовляються від 15-річних підлітків. Росіяни, по статистці, віддають перевагу трирічним малюкам і навіть п"ятирічних беруть в сім"ї неохоче. При цьому вони обов"язково заочно знайомляться з анкетами дітей і влаштовують "кастінги" за зовнішніми даними. - Іноземці, навпаки, іноді навіть просять підібрати їм дитину з позитивним ВІЧ-статусом або з ампутацією обох ніг, - розповів Апатенко, пише Gazeta.ru.

Зараз ви читаєте новину «Росія хоче заборонити всиновлювати дітей через іноземні агентства». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути