Поки в Україні не здійснять реформу адміністративно-теротиріального устрою, змін в освіті не можливо здійснити, розповідає Ірина Когут, освітній аналітик CEDOS.
За задумом авторів проекту реформи, в галузі освіти відповідальність, фінанси та відповідальність за прийняття рішень повинна перейти на інші рівні.
"Зараз гроші йдуть на рівень району, а приймати рішення про закриття школи повинна сільська рада. Це різні рівні, тому виникають конфлікти. Сільська рада не хоче закривати школу, але вона не розпоряджається коштами і не несе ніякою відповідальності. Відповідно, процес об'єднання громад передбачає, що громади матимуть більше повноважень, зокрема, стосовно шкільної мережі", - розповіла Gazeta.ua Ірина Когут
Роз'єднання шкіл на різні рівні передбачає, що початкова школа залишиться всюди. Старша школа, яка повинна мати 5-6 класів на паралелі, тобто мінімум 500 учнів у школі, буде на рівні району.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В сільських школах найбільше молодих вчителів
"Ця система має дуже чіткі цілі і має себе виправдати. Це потребує політичних рішення та втілення об'єднання громад", - підсумувала освітній аналітик CEDOS.
Раніше Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зізнався, що в реформі середньої освіти у 2015 році було зроблено дуже мало і це спільна відповідальність, в першу чергу уряду України.
Нагадаємо, найдорожчі школярі в Україні — на Франківщині, а найменше витрачають на учнів з Харківщини.
Коментарі