
Днями у Верховній Раді зареєстрували законопроект про забезпечення захисту наукових і педагогічних працівників. Автори документа заявляють, що вживають заходів через нещодавні події.
У січні цьогоріч у столиці батько школяра побив учителя фізкультури, торік теж у Києві 8-класник поранив ножицями вчительку інформатики, а за декілька днів у Полтаві мати учня накинулася на педагога молодших класів. Це наслідки безправ'я вчителів, впевнені автори проекту, а тому ті потребують додаткового захисту, пише Сьогодні.
Планують виписувати великі штрафи кривдникам. За погрозу, образу, переслідування педагогів і науковців, зокрема і в мережі, пропонують стягувати з кривдника 5100 грн. Якщо учасників залякування кілька або воно повторне, – сума виросте до 10,2 тис. грн. Побої без тілесних ушкоджень стануть приводом для подібного штрафу. У випадку рецидиву або групового побиття, – 20,4 тис. грн. За гоніння на педагога, за документом, муситимуть відповідати навіть діти. Якщо школяр від 14 років дозволить собі принижувати або бити вчителя, його батькам загрожує штраф від 5,1 до 10,2 тис. грн. У цьому ж проекті депутати вирішили встановити відповідальність за вживання алкоголю або наркотиків у навчальних закладах: штраф у 10,2 грн, за повторний випадок протягом року – 20,4 тис. грн.
Остання ідея позитивно сприйнялася громадськістю. Інші норми документа оцінили неоднозначно. Багато батьків вважають, що педагоги будуть ним зловживати.
"Нормою зручно залякувати неугодних, наприклад, тих, хто не здає гроші", – вважає киянка Ольга Вінух.
"Якщо дитина спробує від вчителя домогтися видачі домашнього завдання, – це можна трактувати як переслідування. А якщо на батьківських зборах батьки разом підуть проти вчителя, то це вже "груповуха" і дорожче, – додає співголова громадської організації "Батьки SOS" Олена Бондаренко.
Юристи відзначають невідповідність документа головному закону.
"У Конституції сказано, що громадяни мають рівні права і рівні перед законом, що не може бути привілеїв і обмежень за расовою ознакою, кольором шкіри тощо. А тут вводиться окрема каста вищих людей – педагогів, яких потрібно поважати більше за інших, а тих, хто не поважає, – штрафувати", – вважає юрист Роман Корсун.
Учителі оцінили даний законопроект.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчителі стають жертвами цькування частіше за дітей
"Діти і батьки не поважають професію вчителя і принижують педагогів. Штрафи стануть хоч якимось важелем впливу і будуть стримувати агресію проти нас", – вважає вчитель англійської мови Вікторія Лесниченко, але додає, що навряд чи вчителі звертатимуться до законників часто.
Нетішинський міський суд вперше у Хмельницькій області ухвалив рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності особи за булінг.
"Булером виявився старшокласник однієї із місцевих шкіл, а потерпілим — його вчитель. Булінг проявлявся у систематичних образах і психологічному тиску зі сторони учня", — повідомляє сектор комунікації поліції Хмельницької області.
Коментарі
1