За даними агентства, суд також звинуватив "першу леді червоних кхмерів" в застосуванні тортур і релігійних гоніннях.
Як вважає сторона звинувачення, 78-річна камбоджійка, яка отримав "європейське виховання" в одному з університетів Франції, відповідальна за смерть принаймні 1,7 мільйона людей, які проживали в колишній Кампучії.
Суд у справі лідерів "червоних кхмерів", які в 1970-х роках встановили в Кампучії режим терору, почався в Камбоджі в середині лютого. Раніше аналогічні звинувачення були пред"явлені трьом іншим натхненникам режиму "червоного терору", встановленого в Камбоджі в 1970-х роках, - главі країни Кхієу Самфана, головному ідеологові "червоних кхмерів" Нуону Чеа і колишньому міністрові закордонних справ країни Ієнгу Сарі.
У червні 2003 року після шести років переговорів Генеральна Асамблея ООН схвалила угоду про створення так званих "надзвичайних судових палат" в рамках існуючої судової системи Камбоджі. Їм доручено вести розслідування відносно "червоних кхмерів" і судові процеси над ними. До складу "надзвичайних палат" увійшли міжнародні і місцеві судді і прокурори.
"Червоні кхмери" на чолі з їхнім лідером Пол Потом захопили владу в Камбоджі в 1975 році після багаторічної партизанської війни. За три з половиною роки правління "червоних кхмерів" було знищено 25% міського і 15% сільського населення країни, або майже два мільйони чоловік.
У січні 1979 року диктатура Пол Пота була повалена. Пол Пот ховався в джунглях Камбоджі із залишками загонів "червоних кхмерів" і помер 15 квітня 1998 року від раку.
"Червоний" уряд Камбоджі вважається одним з найкривавіших режимів минулого століття, повідомляє РІА Новости.
Коментарі