Президенти Азербайджану і Вірменії Ільхам Алієв і Серж Саргсян домовилися про перемир'я в Нагірному Карабаху на тих умовах, що і 1994-го та1995 року. Про це повідомив Держдеп США.
При цьому були присутні співголови Мінської групи ОБСЄ: держсекретар США Джон Керрі, глава МЗС РФ Сергій Лавров, держсекретар Франції з європейських справ Арлем Дезір.
Також президенти домовилися про те, що формулюватиме конкретні кроки з розслідування інцидентів на лінії зіткнення і допомагатиме вирішувати проблему зниклих безвісти ОБСЄ.
Наступний раунд переговорів відбудеться у червні.
Нагадаємо, стабілізаційна конференція щодо Лівії, Сирії та Нагірного Карабаху відбулася 16 квітня у Відні.
Збройне протистояння між Азербайджаном і Вірменією у Нагірному Карабаху відновилося в ніч на 2 квітня. Тоді в Азербайджані заявили, що розгорнуть повномасштабну війну, якщо вірменські війська не залишать Карабах.
5 квітня в Баку і столиці невизнаної Нагірно-Карабаської республіки Степанакерті заявили про досягнення угоди про припинення вогню в зоні конфлікту. Проте його сторони все одно обмінювалися взаємними звинуваченнями в порушенні перемир'я.
Збройне протистояння між Азербайджаном і Вірменією за контроль над Нагірним Карабахом (Арцахом) триває з 1991 року. У квітні 2016-го відбулося чергове його загострення. За час конфлікту загинули близько 30 тис. людей.
Коментарі