Прем'єр-міністр Молдови Валерій Стрілець на зустрічі з представниками ради Великих Національних зборів, що уряд не буде йти у відставку.
"Ми готові обговорити всі питання і вимоги протестувальників, за винятком питання про відставку уряду. Якщо ви згодні обговорювати проблеми громадян, то ми до цього готові. Ми готові розробити разом "дорожну карту", щоб разом рухатися і вирішувати проблеми людей", - заявив Стрілець.
Він зазначив, що "відставка уряду призведе до дестабілізації ситуації, чого не можна допустити ні в якому разі".
"Є дуже багато сил, зацікавлених у тому, щоб дестабілізувати ситуацію, щоб збити країну зі стратегічного курсу на європейську інтеграцію. Якщо ви з цим згодні, то ми готові обговорювати, створити спільну комісію, яка займеться всіма цими проблемами. Повторюю: обговорювати всі питання, за винятком відставки уряду", - сказав Стрілець.
Прем'єр-міністр Молдови заявив, що не має морального права подавати у відставку.
"Я не буду подавати у відставку до тих пір, поки в уряду є політична підтримка парламенту. Якщо відставка і буде можлива колись, то тільки законним шляхом, у парламенті", - заявив прем'єр-міністр.
На зустрічі обговорювалася низка проблем економічного характеру, питання незалежності судової системи, причини "відмивання" грошей через Молдову, залучення інвестицій, розслідування у банківській системі.
Голова ради Великих Національних зборів Андрій Нестасе заявив, що "це вже четверта акція протесту, але влада нічого не зробила для вирішення хоча б частини вимог протестувальників".
"Ми хочемо не обговорювати проблеми, а домогтися їхнього вирішення. Це у можливостях чинної влади. Якщо влада цього не зробила, значить така влада повинна йти. Ми будемо наполягати на виконанні наших вимог - вимог народу, висловлених на стотисячному мітингу", - заявив Нестасе .
Голова Ради Великих Національних зборів вважає, що не слід лякати дестабілізацією.
"Ніякої політичної та економічної стабільності не існує. Не треба лякати нас геополітичною та якоюсь іншою дестабілізацією. Вимоги маніфестантів залишаються чинними, залишаються незмінними. Вони не обговорюються, а мають бути виконані. Крок за кроком, послідовно, ми будемо домагатися виконання всіх вимог , у тому числі про відставку всієї цієї влади", - сказав Нестасе.
6 вересня кілька десятків тисяч людей зібралися на наймасовішу за останні роки акцію протесту в центрі Кишинева. Вони ухвалили резолюцію, в якій вимагають дострокових парламентських виборів, відставки президента, уряду і проведення всенародних виборів глави держави, зміни керівництва силових структур, повернення вкраденого з банківської системи мільярда євро.
Учасники мітингу вирішили продовжувати акцію протесту в режимі "нон-стоп". Вони встановили намети на площі Великих Національних зборів, назвавши наметове містечко "Містом гідності і справедливості". Містечко налічує більше 300 наметів.
Раніше президент Микола Тімофті і прем'єр-міністр Стрілець виступили з офіційними заявами, відмовившись скласти свої повноваження. Вони заявили про готовність вести діалог з протестувальниками, але відставка керівництва країни і дострокові вибори, на їхню думку, дестабілізують ситуацію в країні.
Коментарі