Кабінет Міністрів за пропозицією Міністерства оборони України ухвалив зміни щодо виплати одноразової грошової допомоги родинам зниклих безвісти військових, які згодом були оголошені померлими.
Відтепер, сім'ї військових, які зникли безвісти та згодом були оголошені померлими, зможуть отримати одноразову грошову допомогу протягом трьох років з моменту набрання чинності судового рішення. Про це інформує Міністерство оборони.
У Міноборони зазначили, що раніше трирічний термін подання документів на отримання одноразової грошової допомоги рахувався від дати смерті, зазначеної у свідоцтві. Це призводило до того, що близькі родичі військових, яких суд оголошував померлими після тривалого періоду відсутності, могли втратити право на допомогу через сплив термінів ще до моменту ухвалення самого судового рішення.
Зазначається, що наразі відлік часу на оформлення допомоги починається з дня набрання законної сили рішення суду про оголошення військовослужбовця померлим. Це дозволить забезпечити соціальні гарантії для родин загиблих захисників та захисниць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін змінив правила надання грошової допомоги рідним загиблих та зниклих бійців
Крім того, уряд запровадив позачергову виплату одноразової грошової допомоги особам з інвалідністю І групи. Це зумовлено тим, що такі люди потребують невідкладного та вартісного лікування. Нерідко, через тривалий термін очікування в загальній черзі, вони не встигають отримати допомогу за життя.
Повідомляється, що зміни вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 975 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві" та від 28 лютого 2022 року № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану".
Зарплата віськового може становити від 20 до 190 тисяч грн на місяць залежно від його посади та задач, які виконує.
"Зарплатня трохи більше 20 тисяч у мене, як у молодшого сержанта. У рядового не набагато менше - 21 300 гривень. Залежить від посади. Далі йде доплата за інтенсивність бойових дій - щонайменше 30 тисяч, максимум 100 тисяч. Тобто той, хто постійно воює- 120 тисяч, виходить. Ще доплата 70 тисяч за перебування понад місяця у зоні бойових дій", - пояснив військовослужбовець Кирило Сазонов.
Коментарі