
Із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну майже 8 млн українців вимушено покинули свої домівки через бойові дії. Лише у Києві зареєстрували майже 90 тис. переміщених осіб. Адаптуватися до нового міста та "облаштувати життя з нуля" допомагають державні центри та волонтерські організації. Також активісти створили безліч порталів та Telegram-ботів із корисною інформацією для переселенців.
Gazeta.ua зібрала перелік ресурсів для пошуку житла, роботи, соціальної допомоги й консультацій для переселенців.
БЕЗКОШТОВНЕ ЖИТЛО
Знайти тимчасове житло переселенцям допомагає ініціатива "Прихисток". Відповідну інформацію можна знайти на сторінці групи. Тут пропонують житло як в межах України, так і за кордоном.
Центр Спільних Дій допомагає українцям, що їдуть від війни у західні регіони. Заповнивши google-форму, переселенці зможуть отримати безкоштовний прихисток у Львівській, Закарпатській, Волинській, Тернопільській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Хмельницькій та Рівненській областях.
Безкоштовне тимчасове житло в умовно безпечних містах України або за кордоном пропонує ініціатива "Допомагай!". Для цього слід зателефонувати за номером 0 (800) 332 238 або заповнити форму на сайті.
Платформа "Добрі сусіди" допомагає при виїзді за кордон, надає інформацію щодо поселення, консультує з юридичних питань і працевлаштування.
Ресурс Wehelpukraine допомагає знайти житло українцям по всьому світу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На платформі "єДопомога" можна попросити гроші на продукти і ліки
РОБОТА В УКРАЇНІ ТА ЗА КОРДОНОМ
Віддалену роботу у межах України можна знайти на сайті Jooble. Ресурс пропонує понад 40 тис. вакансій.
Роботу в 11 країнах Європи пропонують на Helpukrainians.jooble.
Telegram-канал Goodjob надає інформацію щодо ресурсів із пошуку роботи та навчання для тих, хто постраждав від війни.
Платформа працевлаштування для українців Uatalents.com дає 15 тис. вакансій за кордоном.
Telegram-канал Bazuwork збирає та розміщує вакансії, які передбачають віддалену роботу з будь-якого регіону України.
БЕЗКОШТОВНІ РЕЧІ І КОНСУЛЬТАЦІЇ
Карта гуманітарних штабів Києва
Активісти створили чат-бот безкоштовної юридичної допомоги 24/7 переселенцям та іншим особам, що постраждали від війни.
Також безкоштовну правову допомогу можна отримати у ГПО "Права людини". Прийом звернень відбувається цілодобово. Для цього слід заповнити форму.
"Армія Волонтерів" одноразово допомагають переселенцям засобами гігієни, одягом, взуттям. Для отримання необхідних речей слід заповнити анкету.
Благодійний проєкт "Банк Одягу" збирає та віддає одяг не тільки переселенцям, а й всім, хто цього потребує. Окрім одягу та взуття, можна отримати предмети побуту, засоби гігієни та продукти харчування тривалого зберігання.
Ресурс Uahelpers.com працює як дошка оголошень, де можна залишити запит на певні речі чи послуги або ж запропонувати свої. Тут можна знайти безкоштовне житло, одяг, взуття, меблі, психологічну допомогу тощо.
Переселенці часто стають жертвами шахраїв, оскільки у стресовій ситуації втрачають пильність і змушені ризикувати, щоб врятувати себе чи близьких. Gazeta.ua зібрала максимально багато інформації про те, що потрібно знати, аби не попастися на гачок до шахраїв.
Коментарі