Четвер, 21 серпня 2008 13:59

Перший підводний археологічний музей з"явиться в Єгипті

Єгипет і ЮНЕСКО сформували міжнародну комісію, яка займеться реалізацією проекту будівництва першого підводного археологічного музею в районі міста Александрія на побережжі Середземного моря, повідомляють в четвер єгипетські ЗМІ.

Александрія була заснована Олександром Македонським в 332 р. до н.е. Простоявши сім століть, велике місто було зруйноване землетрусом.

За словами голови Вищої ради у справах старовин Єгипту Захи Хаваса, перше засідання комісії відбудеться вже в жовтні цього року. "На зустрічі обговорюватимуться способи будівництва музею і економічна доцільність", - сказав він.

Передбачається, що під водою будуть побудовані тунелі з високоміцного скла, що витримує високий тиск на морській глибині і силу підводної течії. Гуляючи по цих лабіринтах, відвідувачі зможуть помилуватися не тільки стародавніми пам"ятниками, затопленими багато сторіч тому, але і красою підводної флори і фауни Середземного моря.

За словами Хаваса, до складу міжнародної комісії із створення підводного музею увійшли єгипетський міністр культури Фарук Хосні, а також провідні архітектори, реставратори і екологи з Єгипту, Мексики, Хорватії і Польщі.

Археологічні розкопки скарбів і будівель, затоплених в результаті землетрусу, почалися ще в 1990-х роках. Знахідки, багато з яких неможливо підняти на поверхню через старовину, відносять до різних епох історії Єгипту - від стародавніх фараонів до військової експедиції Наполеона Бонапарта, повідомляє РИА Новости.

Зараз ви читаєте новину «Перший підводний археологічний музей з"явиться в Єгипті». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода