16 грудня вшановують святого пророка Агея. Святий пророк Агей був одним з Дванадцяти малих пророків, які жили в V столітті до нашої ери.
Він народився в Вавилоні під час полону і повернувся до Єрусалима, де пророкував разом зі святим пророком Захарієм. Він заохочував юдеїв відновити Єрусалимський храм, який був зруйнований вавилонянами. Він передбачив, що другий храм буде славнішим за перший, тому що в ньому з'явиться Цар світу, Спаситель усіх народів.
Також 16 грудня — день пам'яті преподобної цариці Феофанії. Преподобна цариця Феофанія була дружиною візантійського імператора Льва VI Мудрого, яка після його смерті прийняла чернецтво і заснувала жіночий монастир на острові Проті. Вона була відома своїм благочестям, милосердям, і дивотворними дарами. Вона померла 893 року і була проголошена святою церквою.
Прикмети
На деревах іній — до морозу.
Морозна погода — такою вона буде до Водохреща.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Провідайте батьків і роздайте борги: 12 справ, які варто завершити до кінця року
Яка погода, таким квітень буде.
Що не можна робити
Цей день не підходить для генерального прибирання, тому що інакше на вас будуть чекати лише невдачі наступного року. Цього дня гаманець не повинен бути порожнім — щоб не провести рік в фінансових проблемах, покладіть до нього хоча б кілька монет.
Що можна робити
Дуже важливо цей день провести у родинному колі, а якщо потрібно відлучитися з дому, то зробити це ненадовго. Від цього, за повір'ями предків, залежить щастя сім'ї.
З переходом Православної церкви України на новоюліанський календар багато дат свят зсунулися на 13 днів раніше. Старий Новий рік - не є церковним святом, тому його дата не зсувається, а залишається колишньою. Старий Новий рік 2024 відзначатимуть в ніч із 13 на 14 січня.
Але є один нюанс. На цей день припадало свято свято Меланки 13 січня і свято Василя 14 січня. Ці свята змістились у датах і за новим церковним календарем вони припадають на 31 грудня і 1 січня відповідно. Саме в ці дні зустрічайте щедрувальників та посівальників.
Коментарі