В античному місті Помпеї в Італії виявили пекарню, в якій раби виготовляли хліб.
Пекарню описують, як тісну, з маленькими вікнами і залізними ґратами. Вона була частиною будинку, який виявили під час розкопок у районі Regio IX археологічного парку, передає Reuters.
Про рабів історичні джерела пишуть рідко, хоч вони й становили більшість населення міста. Їхня праця підтримувала економіку Помпеїв та структуру римської цивілізації.
79 року будинок зруйнувало виверження вулкана Везувій. Тіла трьох жертв знайшли в одній з кімнат пекарні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Помпеях відкопали нові будівлі
На підлозі пекарні були позначки, які мали координувати рух тварин і поневолених робітників, яким зав'язували очі. Раби мололи зерно, з якого пекли хліб.
Пекарня була відрізана від зовнішнього світу, єдиний вихід вів у головну залу будинку.
"Це найбільш шокуючий бік стародавнього рабства, позбавлений довірчих стосунків і зведений до жорстокого насильства. Це враження підтверджує закриття кількох вікон залізними ґратами", - сказав директор археологічного парку Помпеї Габріель Цухтрігель.
У давньоримському місті Помпеї археологи виявили великий саркофаг із напівмуміфікованими рештками місцевого жителя. Знахідку назвали унікальною. Написи на саркофазі свідчать, що покійного чоловіка звали Марк Венеріус Секундіо. На момент смерті йому було понад 60 років. Раніше був рабом, згодом вільновідпущеним, а потім став місцевим заможним жерцем.
Коментарі